Veronika Žilková plakala před úřadem. Oznámila přibližnou výši svého důchodu a postěžovala si

Herečka Veronika Žilková není spokojená s výší svého důchodu. Zároveň však ví, kde je problém.

Veronika Žilková ve slavnostní róbě i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Důchody, jejich hodnota a valorizace jsou v současné době velkým tématem. Různé vrstvy společnosti mají na jejich zvyšování nebo naopak stagnaci svůj názor. Zejména lidé v produktivním věku upozorňují, že není možné přidávat peníze pouze důchodcům a u toho opomínat další sociálně slabé skupiny. Do tématu se také nepřímo zapojila herečka Veronika Žilková.

Vzpomínky na mládí

Herečka Veronika Žilková nedávno oslavila své šedesáté narozeniny. Již v tomto věku požádala o důchod a neměla problém svěřit veřejnosti informace o jeho předpokládané výši. S tou však není tak úplně spokojena. U příležitosti slavnostního otevření muzea Retro se rozpovídala také o svém mládí. Vzpomínala na své studium, první lásky a narození dcery Agáty.

Ta je dnes také velmi mediálně sledovanou celebritou, jež se proslavila vztahem s Jaromírem Soukupem a brzkým těhotenstvím. Mládí její maminky Veroniky ovlivnil také komunistický režim, který pronásledoval její rodinu v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století. Co se týče důchodu, tak se Žilková obává toho nejhoršího. Přesnou částku ještě nemá.

Divadelní platy

Přesto jí bylo dopředu řečeno, že se bude pohybovat okolo šesti až sedmi tisíc korun. Sama označuje tuto částku za velmi nízkou a neuspokojivou. Výši důchodu si však dokáže velmi dobře odůvodnit. Přiznává, že za něj mohou nízké divadelní platy, nezapočítaná práce v televizi a celkově nevděčné povolání herečky. Svou roli hrálo také chybějící sociální pojištění.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Veronika Zilkova 😂 (@veronikazilkovazilkova)

To herci nemuseli díky nepravidelné práci platit vůbec. Když padla otázka na předešlé šetření a hospodaření s penězi před důchodem, tak se situace pohnula z bláta do louže. Žilková zmínila, že vychovávala víc dětí než jiní, což ji stálo poměrně velké množství peněz. Vždy svým dětem chtěla zajistit vše, co potřebovaly. Zjevně to nemají v této době snadné ani hvězdy filmového plátna.

Co byste herečce poradili?

Zdroj: Život
Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články