Krásný dům s udržovanou zahradou, přesto se na ní odehrávala naprostá psí noční můra. Pejsek to nakonec bohužel nepřežil

Přestože měli majitelé psa krásný dům a velkou zahradu, o svého mazlíčka se absolutně nestarali. Ten v důsledku jejich „péče“ bohužel zemřel.

týraný pes v boudě i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bruno, 12letý ovčák, zažil opravdový psí život. Jeho majitelé, kteří bydlí v udržovaném, pěkném domě, připravili svému čtyřnohému příteli krutý osud. Strašně zanedbaný, pokrytý výkaly a vážně nemocný – tak Bruna našli inspektoři TOZ v Hnězdně (Wielkopolské vojvodství). Ti budou na tento nepříjemný a srdcervoucí zásah dlouho vzpomínat. Za plotem tohoto čistého a pěkného domu se odehrávala skutečná psí noční můra. Jak se ukázalo, pejskovi už nebylo pomoci.

Měl neuvěřitelně smutné psí oči

Když jej poprvé uviděli, nemohli uvěřit svým očím. Bruno byl pokrytý dredy z výkalů, šoupal nohama a pomalu se k nim blížil s neuvěřitelně smutným pohledem. Jeho majitelka byla návštěvou inspektorů velmi překvapená. Byla přesvědčena, že má její pes velmi dobré podmínky a na každý dotaz zástupců TOZ měla připravenou odpověď. „Proč je Bruno tak pokrytý výkaly? – Protože má už nějakou dobu problémy s vyprazdňováním. – Proč sotva chodí? – Protože je starý. – Byl vyšetřen veterinářem? – Proč? Je zdravý, nikdy nebyl nemocný,“ popisují průběh rozhovoru.

Po prvotním vyšetření psa byly závěry inspektorů otřesné. Bruno měl oteklou, bolavou tlapku, ocas zarostlý výkaly, fekální dredy kolem řitního otvoru, rozcuchanou srst kolem uší a čenichu. Byl vyhublý, páchnoucí, teklo mu z očí a žaludek měl hrozně oteklý a bolavý. Pes ani necítil, že pod sebe neustále kálí. Hrdý majitel mezitím ukázal inspektorům Brunovo doupě – kus koberce pohozený na betonové podlaze v přístavku.

veterinář iZdroj fotografie: Pixabay

Dle jeho slov zde pes žije od štěněte a má velmi dobré podmínky. Brunovi je 12 let a podle majitele byl na poslední procházce jako štěně, když ho byl pán vykoupat v jezeře, protože zapáchal. Nikdy nebyl u veterináře, protože jak tam dopravit tak velkého psa? A proč vlastně, když je zdravý. Zjistili, že Bruno už dlouho nechce jíst. Majitele nezajímalo, co říkali o Brunově stavu a že ho berou na kliniku. Chtěl pouze vědět, kdo jim je nahlásil, protože koho zajímá, jak se o svého psa stará, nikomu do toho nic není.

Pomoc přišla pozdě – Bruno zemřel

Bruno byl převezen na veterinární kliniku. Jeho důkladné vyšetření však ani nebylo možné. Pes měl velkou perineální kýlu, tlusté střevo bylo naplněno tekutými výkaly, které neustále vytékaly z řitního otvoru, a břišní dutina byla naplněna tekutinou, což znemožňovalo použití ultrazvuku. Ovčák tedy dostal léky proti bolesti a na odstranění vody, aby bylo možné provést další testy a vyšetření. Bruno se jich však bohužel nedožil.

Bruno zemřel. Jejich pomoc přišla příliš pozdě. Jediné, co pro něj mohli udělat, bylo ukončit jeho mučivé utrpení. Bruno žil velmi dlouho v hrozných bolestech. Obrovská kýla prostaty uzavřela střevo a zabránila jeho pohybu, což mělo za následek další velkou perineální kýlu. Střeva hnila. Četné těžké degenerace po celé délce páteře, kyčelních kloubů a kolen působily Brunovi nesnesitelné bolesti při každém pohybu. Rozsáhlá rakovina plic a hrudníku, obrovské množství tekutiny v břiše a plících mu způsobovalo utrpení a velké potíže s dýcháním.

Edit:Bruno odszedł… Nasza pomoc przyszła za późno… Musiałyśmy podjąć najtrudniejszą decyzję… Zbiórka została…

Zveřejnil(a) Gnieźnieński Oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami dne Sobota 25. února 2023

Zástupci TOZ dodali, že případ zanedbání péče tohoto psa bude oznámen orgánům činným v trestním řízení. Brunovi majitelé si zaslouží opravdu těžký trest za to, jaké utrpení svému mazlíčkovi způsobili. Takovíto lidé si ani nezaslouží být nazývání lidmi. Snad soud Brunovi poskytne zadostiučinění svým odsuzujícím verdiktem.

Jaký trest by si majitelé Bruna zasloužili?

Zdroj: Fakt
Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ocet má na zahradě 3 způsoby uplatnění: Proti plevelu, škůdcům i jako čistič
Události247.cz
Události247.cz
Konsolidační balíček dostává svou podobu, předčasný důchod bude zřejmě minulostí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Superpotravina med: Potravina plná vitamínů pomůže nejen na nachlazení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství