Zaměstnance před důchodem překvapil šéf. Jeho šlechetné gesto mu od základu změnilo život

Muž jménem Albert Brigas se chystal odejít do důchodu. Velkým překvapením pro něj bylo gesto od jeho šéfa, který se zachoval skutečně obdivuhodně.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Albert Brigas, veterán z války ve Vietnamu, pracoval ve společnosti zaměřující se na opravu historických vozidel. Když se po asi 14 letech chystal odejít do zaslouženého důchodu, jeho šéf ho pořádně překvapil. Udělal velkorysé gesto, které panu Brigasovi pomohlo změnit zbytek života. Nyní si může užívat odpočinku bez starostí.

Chtěl se věnovat rodině

Pan Brigas oznámil svému nadřízenému, Rudymu Quinonemu, svůj plánovaný odchod do důchodu už v roce 2019. Chtěl se konečně naplno věnovat rodině a vnoučatům, ale dřív si to podle webu ABC News bohužel nemohl dovolit, protože musel ze svých vydělaných peněz splácet hypotéku. V tu chvíli mu Quinones nabídl, že zbylou částku ve výši asi 110 000 korun uhradí za něj, aby si mohl své úspory užít raději jinak.

Slova chvály od nadřízeného

„Albert je skromný a extrémně pracovitý člověk, který by se pro ostatní rozdal. Dělal pro nás spoustu práce. Byl to automechanik, staral se o obchod, nakupoval součástky, řídil, dělal zkrátka všechno možné a vždy se na něj dalo spolehnout. Nikdy do práce nepřišel pozdě, byl to zkrátka jeden z těch zaměstnanců, kteří práci odvádějí skvěle,“ řekl Quinones médiím.

Byl velmi vděčný

Když se to pan Brigas dozvěděl, nedokázal nedat najevo nadšení. „Můj dům je zaplacený a já si teď můžu konečně naplno užívat důchod. Quinonemu na jeho lidech záleží a zajímá se o to, co s nimi bude,“ ocenil podle webu People gesto svého šéfa. Ten ho navíc ujistil, že i nyní bude v jejich provozovně vždy vítán, aby si přišel popovídat nebo se jen tak podívat.

Ne vždy je to růžové

Takto skvělé vztahy na pracovišti rozhodně nejsou samozřejmostí. Na pozici nadřízených se bohužel často objevují lidé, kteří své zaměstnance trápí nesmyslnými nařízeními a podobně. Tak tomu bylo i v příběhu, který před časem vyšel na našem webu DámskýDeník. Šéf zakázal dělníkům ve vedrech nosit kraťasy, a oni to vyřešili po svém.

Co říkáte na toto gesto od nadřízeného?

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články