Zdravotní sestra jim vyměnila miminka, aniž by si toho všimli. Rodiče na to přišli až po několika měsících

Záměna miminek v dnešní době není až tak častá, ale přesto se občas stane, že lékaři pochybí. Přesně k takové chybě došlo i v dnešním příběhu.

Matka s novorozencem i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dvě matky Zamira Taysumova a Anna Androsova přišly do nemocnice v tentýž den. Jejich porod proběhl téměř ve stejnou dobu a nakonec se oběma narodili synové. Vše probíhalo v naprostém pořádku, děti byly zdravé, a tak se matky pomalu mohly připravovat na návrat domů. Po několika dnech se oba páry rodičů vrátily domů s novorozenci a nevšimly si ničeho neobvyklého. Avšak po několika měsících, když děti začaly růst, bylo jasné, že se kluci vůbec nepodobají svým biologickým otcům. 

Došlo k velké chybě

Adlanova matka a otec byli Čečenci a přesto měl chlapec blond vlasy a modré oči. Naopak Nikita byl tmavé pleti a vůbec se nepodobal svým světlovlasým rodičům. Jednoho dne se Anna rozhodla podívat do truhly, kde uchovávala nejvýznamnější předměty svých synů, jako jsou např. první botky, první vlásky nebo karta z nemocnice. Teprve po sebrání této karty si žena všimla, že na ní bylo napsáno jméno matky Zamiry, nikoli její vlastní. 

Záměna novorozenců

Ihned se rozhodla vyhledat nemocnici, kde byl proveden test DNA. Bylo zjištěno, že děti byly vyměněny. Zdravotní sestra, která měla na starosti novorozence, byla kvůli svému pochybení propuštěna a celý případ se dostal až před soud. Soud rozhodl o navrácení dětí zpět k jejich biologickým rodinám. V té době byly děti již dvouleté, což pro jejich původní rodiče znamenalo velmi obtížné rozloučení s dětmi, které vychovávali dva roky. Nicméně to bylo třeba udělat. 

Dvě rodiny na procházce iZdroj fotografie: Depositphotos

Nemají na toto období moc vzpomínek

Dnes jsou oba kluci dospělí, žijí se svými rodinami a už si nepamatují, co se jim před mnoha lety stalo. Naštěstí si z doby, kdy byli ještě malí, mnoho nepamatují. Navzdory všemu jsou obě rodiny stále spřátelené a kluci se považují za bratry. Společně tráví celkem dost času. Ačkoli tedy sestra kdysi pochybila, přece jenom její chyba k něčemu byla. Obě rodiny teď pojí nerozlučné přátelství. 

Co byste na místě rodičů dělali?

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články