Zahradní altánek postavený svépomocí

Ne každý má svou zahradu určenou na to, aby zde od rána do večera pěstoval různé plodiny a rostliny. Zahrada mnoha lidí slouží také k odpočinku. Stačí si jenom postavit místo, kde lze trávit čas s přáteli a rodinou

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Občas se podaří, že se pustíte na své zahradě do velkého projektu, ale neřeknete o něm sousedům, kteří pak mohou jen hádat, co máte v plánu a jaký to bude mít smysl. Stejný případ najdete i v tomto článku, kdy se muž rozhodl vytvořit si příjemné posezení na své zahradě. 

i

Začalo to velkým šestiúhelníkem

Jestli už máte dospělé děti, které vyrostly z houpačky, nemusíte je hned vyhazovat. Na své zahradě si můžete vytvořit útulné místo, kde se můžete pravidelně scházet s přáteli u dobrého pití a jídla a povídat si. 

i

Muž staré houpačky prodal a ze získaných peněz se rozhodl realizovat svůj projekt. Chtěl vytvořit něco originálního, což se mu určitě povedlo. Nejdříve zpracoval několik kusů dřeva, ze kterých vytvořil šestiúhelník. Ten určoval velikost altánu. Poté vykopal díky do země. Do nich vrazil 6 kusů trámů, které byly schopné udržet houpačky a byly kostrou celého altánu. 

i

Následovalo vyrovnání kostry, šestiúhelník, který byl použitý na začátku byl znovu potřeba a díky němu vznikl krásný objekt. Jakmile muž vše přišrouboval a ukotvil na správných místech, bylo potřeba do každé díry vysypat štěrk. To pomůže v budoucnu s problémy s odvodněním. 

i

Pak už jen stačilo obrousit a namalovat

Poté ještě otvory vylil betonem, aby vyztužil konstrukci. Muselo se nějakou dobu počkat, než bylo všechno suché. Podívejte se na konečný výsledek!

Potom se obrousily všechny hrany a muž ještě přidal šestistranné příčné nosníky pro zlepšení stability konstrukce. 

i

Barvu svolil podle svého vkusu, v tomto ohledu záleží na každém. Uprostřed ještě postavil místo pro oheň z betonových bloků a kamenů. Bloky zajistil lepidlem kvůli dlouhodobé životnosti. Nakonec zbývalo jen zavěsit houpačky a sousedi byli šokovaní, jak si s projektem jejich soused poradil. 

i

Altán se brzy stal oblíbeným místem jeho dětí, které si zde mohly psát úkoly, chodit si posedět s přáteli nebo relaxovat. 

i
i
Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články