Zachránila pitbulovi život, on se jí každý den odvděčuje tím nejkrásnějším způsobem

Něco takového jste dost možná ještě neviděli. Roztomilý pitbull pomáhá své paničce v domácnosti tak, že přinese nebo odnese téměř cokoliv.

psi s paničkou i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Z útulku si ji vzala proto, že toužila po nějakém společníkovi a bylo jí líto pejsků bez domova. Tehdy bylo Mye devět měsíců a byla silně podvyživená. Když si ji přivezla domů, nejenže fenka začala rychle přibírat a začal se z ní stávat zdravý pejsek plný života, ukázalo se také, že miluje jednu jedinou věc. A to je nošení věcí v tlamě. Začalo to miskou na žrádlo a skončilo stavebním nářadím.

Brzy se u ní začala projevovat neobvyklá vášeň

Ve videu níže se podívejte, co tato fenka dokáže. Zaručeně se dobře pobavíte. Když si Myu přinesla panička z útulku domů, začala ji pořádně krmit, protože Mya v útulku odmítala žrát a byla velmi podvyživená. Jakmile se jen trochu zabydlela ve svém novém domově, začalo ji bavit nosit své paničce misku na žrádlo. Dělala to tak několikrát denně, přestože věděla, že zrovna nic nedostane. Měla k tomu nacvičené i tak roztomilé vrtění, že pro její paničku muselo být velmi těžké odolat a nedat jí najíst.

Postupem času však Mya začala nosit i více věcí než jen misku na žrádlo. Donesla kabelku, koště či ramínko na šaty. Jednoduše dobře odkoukala, co a kdy její panička potřebuje, a neváhala jí to hned podat. A protože je to pitbull, její čelist unese opravdu velkou váhu. Když se její panička vrací s nákupem z obchodu, ještě za dveřmi musí jeho část naskládat do tašky pro Myu. Hned jak otevře dveře domu, Mya se dožaduje tašky s nákupem, aby ji mohla odnést do kuchyně. Je opravdu legrační sledovat tuto zvláštní zálibu, kterou Mya tak miluje.

Miluje, když je zaměstnaná, a paničce se tak odvděčuje

Přestože v domácnosti jsou ještě další dva psi, ani jeden z nich takovou vášeň pro nošení věcí rozhodně nemá. Mya to prostě miluje a její panička vysvětluje, že potřebuje být užitečná a zbožňuje, když jí zadává úkoly. A tak spolu během zimy vyráží pravidelně krmit ptáčky. Panička jí nasype zobání na lopatku. Mya ji chytne do zubů a rozběhne se po sněhu, kde nadšeně rozsypává ptačí zrní.

pitbull venku iZdroj fotografie: Freepik

Naposledy zatím panička Myu využila při rekonstrukci jejich domu. Maluje se tu, štukuje i bourá. Mya se tak hodí, aby paničce sem tam podala nějaké nářadí, které je zrovna potřeba. Potíž však nastane ve chvíli, kdy tuto aktivní fenku přestanete úkolovovat, protože si nějakou práci rychle zadá sama. A tak se za ní panička jen nešťastně dívala, když se snažila najít štětec namočený v barvě, od kterého jen na chvíli odešla. Ve videu se můžete přesvědčit, že aportování a nošení věcí je pro tuto fenku prostě životním posláním.

K čemu byste tak ochotného podavače doma využili?

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články