Zachránění psa, kočky a havrana dopadlo skvělou synergií v domácnosti

Přátelství mezi zvířaty není nic neobvyklého. A to dokonce i v případě, že k sobě začnou projevovat celkem unikátní náklonnost i ty druhy, o kterých byste to rozhodně neřekli.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Podobně jako mezi lidmi, vznikají i ve zvířecí říši nerozlučná přátelství. Obvykle se rodí přátelské vztahy mezi příslušníky jednoho živočišného druhu. Někdy se ovšem stane, že vznikne pevné pouto i mezi jedinci, u kterých bychom to absolutně nečekali ‒ mezi kočkou a psem, kozou a králíkem nebo dokonce lvem a antilopou.

Rádi bychom vám představili tři přátele, jejichž láskyplný vztah stojí na velice pevných základech:

  • Havrana Cha Chu
  • Kočičku Milly
  • Pejska Skye
iZdroj fotografie: Pixabay
Zvířata mohou mít zvláštní chování

Vyvázli o fousek

Všechny tyto přátele pojí jeden důležitý milník v jejich životech. Doslova o vlásek unikli smrti. Jako uhel černý havran Cha Cha si zlomil křídlo a nemohl létat. Měl ohromné štěstí, že ho na ulici za svým domem objevil hodný člověk, který si ho odnesl do tepla svého domova. Cha Chu ošetřoval, krmil a zabezpečoval do té doby, než se křídlo zcela zahojilo a pták se vyléčil. Od té doby přilnul ke svému zachránci a stal se milovaným členem domácnosti.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Vznikají neobvyklá pouta

Koťátko Milly prodělalo rovněž traumatickou příhodu. Nešťastnou náhodou se připletlo pod kola auta a vážně se zranilo. Nebýt vytrvalé a oddané péče Cha Chova zachránce, pravděpodobně by uhynulo. Díky včasnému ošetření u veterináře a dlouhé rekonvalescenci v rukou nového majitele byl Millyin život zachráněn.

Poslední do počtu přibyl pejsek Skye, kterého jeho bývalí majitelé odložili do útulku. Jednoho dne se mezi opuštěné pejsky vypravil člověk se zlatým srdcem, který zachránil život havranovi a kotěti.

iZdroj fotografie: PxHere
Vyvázli o fousek

Když spatřil čistotu a prosbu v očích pejska, kterému hrozilo, že bude brzy utracen, neváhal ani minutu a Skye si osvojil. Díky jeho bezmezné pomoci se dostalo záchraně třem zvířecím dušičkám.

Na život a na smrt

Všichni tři svěřenci v sobě okamžitě vycítili propojení a porozumění. Těžko říct, zda za tím stojí události, které je všechny postihly nebo bezbřehá láska jejich páníčka, ale dnes je z nich nerozlučná parta. Všichni táhnou za jeden provaz. Těší se na každý nový den a na lumpárny, které budou společně vyvádět. Cha Cha své čtyřnohé kamarády miluje natolik, že se s nimi dokonce dělí o své jídlo a dává jim sousta přímo pod nos.

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Zobrazit další články