Vzpomínáte na hocha, který nazpíval písničku Ne, pětku ne? Dnes byste ho nepoznali, je z něj padesátník a je to fešák

Josef Melen je dětská hvězda, která se v 80. letech proslavila hitem Né, pětku né. Jak vypadá a žije dnes? Rozhodně za poslední desítky let nezahálel.

                   

Josef Melen je dětská hvězda, jejíž sláva započala v 80. letech. Najdou se lidé, kterým toto jméno nic neřekne, ale snad neexistuje nikdo, kdo by neznal píseň Né, pětku né. Ačkoli se může zdát, že Josef Melen od té doby nic nenazpíval a na české hudební scéně již nepůsobí, je tomu přesně naopak. Posledních 40 let rozhodně nezahálel, jeho život je skutečně pestrý.

Spojení s Františkem Ringo Čechem se vyplatilo

Píseň Né, Pětku Né je do češtiny přezpívaná zahraniční skladba No Milk Today. Český text pro Josefa Melena napsal František Ringo Čech a hned bylo jasné, že kombinace hlasu Josefa Melena a jedinečné slovní zásoby F. R. Čecha bude to pravé, aby vznikl hit, který si budou lidé zpívat ještě několik let. Chlapci bylo tehdy pouhých 10 let a píseň ho vystřelila do světa showbyznysu.

Přestože se může zdát, že Josef Melen je dětskou hvězdičkou a zpěvákem pouze jednoho hitu, není tomu tak. Rozhodně nečekal, jaké příležitosti mu spadnou k nohám, pracoval na sobě a rozvinul se ve skutečně renesančního člověka mnoha talentů. V druhé polovině 80. let nastoupil do angažmá hudební skupiny Kroky Františka Janečka, kde vystupoval jako zpěvák i bubeník až do roku 1989.

Když přišla 90. léta, začal vydávat svá vlastní alba, například JPM v produkci Miloše Dodo Doležala. V té době začal své jméno rozšiřovat do povědomí i zahraničních posluchačů. Jako J. P. Melen vystupoval i za hranicemi, dokonce se objevil i na deskách kapel Grateful Dead, Floodland či, a to je veliké překvapení, Rammstein, jak uvádí server Dotyk.

mikrofon v radiu iZdroj fotografie: Freepik
Dnes pracuje Josef Melen v rádiu

V roce 2010 vydal album, které shrnuje celou jeho hudební kariéru od roku 1980, kdy se proslavil již zmíněnou písní, až do roku 2011. Působil jako sólový zpěvák, ale také se zapojil do spolupráce se svou sestrou Annou Tvrzníkovou Melenovou na projektu Ray Of Hope. Dokonce má svůj podíl na vydání charitativního CD s názvem Srdci blíž.

Josef Melen dnes

Josef Melen je stále velice produktivní a rozhodně neusnul na vavřínech. Svůj talent neustále rozvíjí a pouští se i do projektů mimo hudbu. Působí jako profesionální moderátor v rádiu. Od roku 2019 můžete jeho hlas slyšet v Českém rozhlasu Dvojka v pořadu Srdcovky od Dvojky.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Josef Melen (@josefmelen)

K tomu všemu je také podnikatelem. Je totiž nejen milovníkem hudby, ale i kávy. V roce 2014 přichází se svou vlastní značkou Káva Melen. Jedná se o 4 směsi kávy, které si našly velkou oblibu u mnoha nadšenců do kávy, jak je uvedeno na webových stránkách Melen. Co se týká osobního života, Josef Melen obstál v obrovské zkoušce jménem rakovina.

Pěveckých a hereckých hvězd 80. a 90. let, které zmizely z povědomí lidí, je spousta. Z těch zahraničních jsme na DámskémDeníku již zmínili například Victorii Principal. Vzpomínáte? Nezapomenutelný seriál Dallas a jedna z hlavních postav Pamela, krásná a vždy spravedlivá. Jak vypadá dnes?

Co říkáte na pestrý život Josefa Melena?

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články