Vyrobte si jednoduchou a efektivní dekoraci na vánoční stůl

Chcete pozvat své hosty ke sváteční tabuli a hledáte rady a tipy, jak dokonale prostřít? Zkuste si vyrobit unikátní sváteční dekorace, které se hodí nejenom na Vánoce.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Vánoce jsou v plném proudu a spousta z nás už dlouho přemýšlí o tom, jak prostře stůl nejenom pro nejočekávanější večeři roku. Pravděpodobně přesně víte, co budete podávat, nejspíš už máte vybrané víno, upečené cukroví i naleštěné skleničky a těšíte se na sváteční večer se svými blízkými. K prostřené tabuli patří také ubrousky. Co kdybyste letos vyzkoušela jednoduchý návod, který pozvedne váš vánoční stůl na vyšší úroveň? Budete potřebovat jen ubrousky a pár minut času.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Připravte dokonalý stůl

Krásné stromečky z ubrousků zvládne opravdu každý

Pokud se vám líbí představa vánočních stromečků z ubrousků, směle do toho! Je to velmi jednoduché, zvládne to opravdu každý, i ten, kdo nikdy předtím nic takového neudělal. Vše, co budete potřebovat, je papírový nebo látkový ubrousek:

  • Zvolte ubrousek o rozměrech 30 × 30 cm.
  • Nejlépe bude vypadat zelený, ale můžete použít i červený, zlatý, stříbrný.
  • Ani vzor není překážkou: například stříbrné či zlaté hvězdičky na zeleném podkladě vypadají velice efektivně.
iZdroj fotografie: Pixabay.com
Nejenom rodina bude zírat

Podívejte se na video návod, kde naleznete velmi snadný a krátký postup.

Složení jednoho ubrousku vám nezabere více než dvě minuty

Nejprve přeložte ubrousek na polovinu. Vzniklý obdélník přeložte na poloviny tak, aby vám vzniknul čtverec. Ten k sobě otočte tak, abyste viděli kosočtverec. Spodní roh by měl být otevřený. Vezměte horní špičku a zvedněte nahoru, ne úplně k vrchní špičce. Stejně postupujte s každou další, jen je umístěte o kousek níž než předchozí. Nakonec celý ubrousek uhlaďte rukama a opatrně otočte, aby sklady byly vespod.

Vezměte jeden roh, přetáhněte na druhou stranu, to samé udělejte s druhým rohem, aby se překrývaly. Znovu otočte, vrchní cíp ohněte směrem nahoru, všechny ostatní postupně zasunujte do sebe…. Tradááá, hotovo! Špičku vašeho stromečku můžete ozdobit, ale krásně bude vypadat i bez ozdoby. A teď už si jen můžete vychutnávat pohled na váš perfektně a originálně prostřený stůl.

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Zobrazit další články