Ženě při vyšetření ultrazvukem lékař doporučil potrat. Ona dala na instinkt a udělala úplně něco jiného

Dostala na výběr mezi potratem a nejasnou budoucností své jediné dcery. Rozhodla se pro vlastní boj se vzácným nádorem.

Těhotná žena i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Lékařům se přezdívá lidští andělé. Za jejich prací stojí roky a roky studia, následné praxe a atestací. Není divu, že představují pro zbytek populace s jiným povoláním bytosti, které jsou neomylné v otázkách zdraví. To však nemusí být vždy pravidlem. Své o tom ví žena jménem Tammy Gonzalez, která se rozhodla ignorovat doporučení svého lékaře a vzala situaci do vlastních rukou.

Vzácný nádor

Tammy projevila stejnou iniciativu jako tato žena, o níž jsme informovali na webu Dámský Deník. V sedmnáctém týdnu těhotenství se objevil na ultrazvuku útvar, který vypadal jako bublina vycházející z úst jejího nenarozeného dítěte. Po několika dalších vyšetřeních bylo zjištěno, že jde o vzácný a potenciálně smrtelný nádor, který může ohrozit život ženina dítěte.

Jedna taková diagnóza připadá na běžných sto tisíc těhotenství, jak uvádí stránka TheGuardian. Tammy měla dvě možnosti, buď podstoupit potrat, nebo doufat až do porodu, že bude vše v pořádku. Zvolila radikální cestu chirurgie. Sama kontaktovala doktora Rubena Quintera z univerzitní kliniky v americkém Miami. Ten si vyslechl její příběh a souhlasil s operativním zákrokem.

Zdravá holčička

Deník DailyMail uvádí, že ji však první informoval o skutečnosti, že podobnou operaci nikdy neprováděl. Chirurgický zákrok nakonec vedli hned dva lékaři – doktor Quintero a jeho partnerka Eftichia Kontopoulos. Vše bylo provedeno endoskopickým řezem za pomoci ultrazvuku. Nutno říct, že výsledek dopadl na výbornou. O pět měsíců později se Tammy narodila dcera Leyna jako dokonale zdravé miminko.

Medicína jde stále kupředu. Osobně si myslím, že by měl člověk dát na svou intuici stejně jako Tammy. Nikdo by se neměl sám pasovat do role jakéhokoli specialisty. Přesto je potřeba naslouchat svému tělu a mysli. V náročných chvílích dobře zvážit všechny možnosti, podívat se na situaci z racionálního hlediska a nejednat zbrkle. Jedině tak nebudete nikdy ničeho litovat.

Jakou máte podobnou zkušenost s lékaři?

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články