Chlapec si koupil od farmáře postižené a zohavené štěně. Měl k tomu velmi dojemný důvod

Farmář se mu snažil jeho volbu celou dobu vymluvit. Když pochopil důvod, proč se mu zalíbilo právě toto štěně, beze slova mu ho předal.

Štěně na trávě i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zvířata s lidmi tvoří nerozlučné dvojice. Jejich speciální vztah je unikátním spojení, ze kterého čerpají oba. Obvykle nezáleží na tom, v jakém časovém období se poznají, jestli je zvířátko malé, nebo již dospělé. Když dá člověk do jejich sblížení maximum, jaké jen může, zvíře, speciálně pes, se mu stokrát násobně odvděčí. Tento příběh popisuje sblížení dvou výjimečných bytostí.

Štěňata na prodej

Vše začalo na jedné venkovské farmě. Její majitel měl fenku v nejlepších letech. Bohužel ji nechal bez dozoru pobíhat po okolí, a tak si jednoho dne všimnul, že má větší břicho. Později již bylo jasné, že čeká štěňata. Farmář však žádné další psy na svém pozemku nechtěl. Fenka mu stačila a nedokázal si představit, že by se ke všemu zvířectvu přidala ještě další malá zvířata.

Nezbývalo nic jiného než předat štěňátka dalším lidem. Po jejich narození pořídil několik fotografií. Ty zpracoval tak, že z nich udělal plakát s nabídkou k jejich prodeji. Tento plakát vyvěsil na sloup blízko svého stavení. Zanedlouho se na farmě objevil malý chlapec. Řekl farmáři, že by si rád jedno ze štěňátek vzal. Farmář mu ale jen vzkázal, že je nenabízí jen tak zadarmo.

Jednomu chyběla končetina

Chlapeček sáhl hluboko do kapsy, vytáhl několik mincí a strčil je farmáři pod nos. Oznámil mu, že má zhruba devětatřicet centů (asi 10 korun českých). Poté se farmáře zeptal, jestli bude částka stačit na to, aby si mohl štěňátka prohlédnout. Farmář se usmál a zapískal na svou fenku Dolly. Ta přiběhla, přičemž za ní cupitala čtyři štěňátka. Jedno však zaostávalo za ostatními. Chyběla mu jedna tlapka.

Stodola na farmě iZdroj fotografie: Depositphotos

A zrovna o něj projevil chlapec největší zájem. Právě ono handicapované štěňátko si vybral. Farmář se ho snažil přesvědčit, že si má vybrat jiné, řekl mu, že nebude nikdy normálně běhat. Ale chlapec byl neoblomný. Na vysvětlenou si vyhrnul jednu z nohavic svých kalhot a ukázal stříbrolesklou protézu. Farmář okamžitě pochopil, co tyto dvě bytosti spojuje. Vzal štěně jemně do náručí a daroval ho chlapci.

Jaký máte ke psům vztah vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články