Vizuální test aneb jednoduchý a rychlý trénink pro mozek

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Na procvičení našeho mozku není nic lepšího než vizuální testy. Stimulují mozkovou činnost a udržují nás v bdělosti. Obtížnosti cvičení se mohou lišit, někdy spočívá v rychlosti odpovědi. 

V testu, který najdete v článku, máte za úkol co nejrychleji najít písmeno C. Někteří to dokáží do sedmi sekund, zvládnete to také vy? Koukejte se pozorně, ale jednejte rychle. Jenom několik procent lidí na světě se může pochlubit skvělou vizuální schopností. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Stane se, že do obrázku koukáte několik minut, ale správnou odpověď nevidíte

Možná se vám to už někdy stalo. Hledali jste doma věc, kterou jste si někam uklidili, ale i po několika minutách vůbec netušíte, kde je. Nakonec odejdete bez ní a když se znovu vrátíte domů, uvidíte ji na první pohled. 

iVšechny vypadají stejně

Někdy se stane, že náš mozek i oči přehlédnou jasnou věc. Přemýšlíte nad tím, jak jste to mohli nevidět. I to se ale stává, pokud náš mozek pracuje dlouho a intenzivně. Stačí pak krátká procházka, provětrání, vypnutí přemýšlení, a mozek se znovu nastartuje.

V tomto testu je důležitá rychlost

Na odpověď budete mít pouhých sedm vteřin. Pokud se vám ale podařilo najít rozdíl včas, můžete na sebe být pyšní. Pokud se vám hádanka líbila, můžete zkusit ještě spoustu jiných. Na procvičování rychlosti postřehu a stimulaci mozku byste si měli najít každý den alespoň několik minut. 

Hádanky najdete nejen na internetu, existují také různé mobilní aplikace nebo si můžete koupit staré dobré sešity s rébusy nebo hádankami. Oblíbené jsou také křížovky, luštění osmisměrek nebo sudoku. Každá forma tohoto procvičování mozku vede k jeho delší aktivitě a ve starším věku vás bude mnohem méně ohrožovat například Alzheimerova choroba.

iJeden rozdíl tu přece jenom je

Existují také deskové hry, které jsou zaměřené na paměť, soustředění a aktivitu mozku. Ve všech hračkářstvích najdete nepřeberné množství, stačí si jen vybrat tu, která vás bude hlavně bavit. Protože hádanky, rébusy a křížovky mají za účel hlavně pobavit. Stimulace mozku je jen přidaná hodnota, která se vám bude hodit i jinde než zrovna při luštění hádanek.

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články