Veterán z Afghánistánu dodržel svůj slib svému psímu K9 parťákovi

Psi jsou nezbytnou součástí armády a jsou nasazováni v zahraničních misích na mnoho různých úkolů. Co ale v případě, kdy už pro ně není v armádě místo? Musí pomoci páníček

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Příběhy se šťastnými konci se vždy krásně čtou a poslouchají. Ještě více v okamžiku, kdy jde o zvíře. Psi jsou na službách v Afghánistánu nezbytnou součástí, protože jejich úkolem je hlavně detekce bomb. Tím dokážou zachránit mnoho lidských životů a jsou ve své práci naprosto nenahraditelní. Uvědomoval si to také jeden voják z Afghánistánu, kterému byla přidělena fenka černého labradora s vynikajícími výsledky při práci.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Žádný člověk ani přístroj psa nenahradí

Výjimeční psí vojáci

Výjimečnost psích vojáků nasazovaných na misích podobných těm v Afghánistánu spočívá v jejich nenahraditelnosti. Žádný člověk ani přístroj totiž nedokáže s tak skvělou citlivosti vyhledávat bomby. Fenka labradora tak byla velkým přínosem pro celou jednotku, za což si právem zasloužila pořádný respekt a uznání.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Psi jsou na službách v Afghánistánu nezbytnou součástí

Po skončení mise zbývalo najít fence nový domov

V takových psích pomocnících se kombinuje velká inteligence, kdy se fence naučila například číst z řeči těla, aby poznala, kdy je potřeba očichat bombu, s dávkou prvotřídního čichu, s jehož pomocí dokáže nálož neomylně detekovat.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Veterán z Afghánistánu dodržel svůj slib

Je naprosto jasné, že za své výborné služby si zasloužila i skvěle strávený psí důchod.

A jak její přidělený páníček na misi slíbil, tak se také stalo. Řekl o výjimečné fence své ženě, která ji vyhledala a vzala si ji do péče, aby společně spokojeně žili a užívali si konečně klidný život bez války.

Dnes si žije psí veteránka z Afghánistánu královsky

Vysloužilá psí veteránka, která se zasadila o záchranu mnoha životů díky včasnému odhalení bomb, se dnes těší spokojenému životu se ženou vojáka, se kterým dříve pracovala. Domov mají v Gruzii a zdaleka na to není sama, protože se těší i další společnosti, konkrétně:

  • Další 4 psi
  • Dvě kočky
  • Vysloužilý voják se svou ženou a jejich dva synové

Má tak o zábavu postaráno a i ve svém vyšším věku se ráda pravidelně tulí a mazlí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články