Velmi vzácné snímky raritního černého tygra

Vyfotit běžné zvíře, to není zase až tak nic unikátního. Když se ale povede vyfotografovat ohrožený a raritní druh, je to celoživotní úspěch konkrétního fotografa

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Příroda dokáže vykouzlit zcela jedinečné věci. O tom se jistě může přesvědčit každý z nás – stačí jen vytáhnout paty z domu a pozorovat okolní krajinu. Podobná kouzla umí dělat ale i ve světě zvířat. Všichni jistě dobře víte, jak vypadá obyčejný tygr.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Běžný tygr raritou není. Ten černý ano

Kolikrát jste ho jistě viděli v zoo. Je to mimořádně majestátní zvíře, které má své typické zbarvení. Věděli jste, že ale existuje i tzv. černý tygr?

i

Jde o určitou anomálii, kdy dochází k poruše produkce barviva a takový tygr má na první pohled tmavší barvu a jiný poměr tmavých a světlých pruhů.

i

Je velmi vzácné vidět tohoto tvora v přírodě, ale jednomu fotografovi se to nedávno povedlo.

i

Neobvyklý úlovek

Toto velmi neobvyklé zvíře zachytil v indické tygří rezervaci Simplipal v Urísu. Ví se, že zde takový tygr nejspíš žije, ale málokdy se jej podaří skutečně vyfotit.

i

Tyto kočkovité šelmy jsou totiž od přírody velmi plaché a nerady se vystavují na odiv. Amatérský fotograf jménem Sumen Bajpayee měl veliké štěstí, že zachytil tuto velkou kočku, a to hned na několika poměrně kvalitních záběrech.

i

Koneckonců posuďte sami. Neuvěříte, co se z malého drobečka vyklubalo!

Podle něj to byli bohové, kteří ho odměnili za jeho opatrný a láskyplný přístup k přírodě. Sedmadvacetiletý mladík byl v rezervaci pozorovat ptáky a rozhodně nečekal, že ten den vyfotí něco tak pozoruhodného.

i
i

Najednou se zpoza stromů vynořil velký tygr, ale podle mladíka vypadal poněkud netradičně, a tak jej rychle vyfotil. Tehdy ale ještě neměl tušení, jak vzácný fotografický úlovek se mu podařilo ukořistit.

i

Ohrožený druh

Předpokládá se, že na světě dnes zbývá jen asi sedm až osm černých tygrů a všichni žijí na jednom místě – právě v této přírodní rezervaci.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Může vzniknout životní fotka

Černí tygři jsou tak vzácní, že byli poprvé popsáni až v roce 1990. Jejich anomálie spočívá v tom, že jejich těla produkují příliš mnoho melaninu, takže černé pruhy jsou velmi výrazné, ale oranžové naopak matné a spíše béžové.

i

Jak už to tak u těchto specifický poddruhů bývá, tito jedinci jsou slabší a mají daleko menší šanci na přežití v přírodě, kde vždycky vítězí jen ten nejsilnější.

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články