Nemohla se dočkat, až porodí vysněného potomka. Místo dítěte ale nosila v bříšku obrovský nádor

Měl to být nejkrásnější okamžik v jejím životě, místo toho se proměnil v noční můru. To, co celou dobu nosila ve svém bříšku, totiž nebylo vysněné dítě.

Těhotná žena u lékaře i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Layla Cummins je třicetiletá žena, která stejně jako většina ostatních žen sní o tom, že na svět přivede dítě. Když už se konečně zdálo, že se jí její sen podaří realizovat, něco se pokazilo. Vše začalo v moment, kdy pocítila klasickou ranní nevolnost. Většina žen by okamžitě vyzkoušela těhotenský test, Layla však byla o svém těhotenství přesvědčená natolik, že se touto cestou nakonec nevydala. Místo toho žila s domněním, že je skutečně těhotná, čemuž mělo nasvědčovat i zvětšující se bříško. Vše ale nakonec bylo jinak.

Těšila se z těhotenství

Příběh Layly Cummins je příběhem ženy, která se v průběhu roku 2018 potýkala s vážným zdravotním problémem. V břiše měla nádor, který byl velký jako obrovský meloun a způsoboval jí neustálé potíže. Layle bylo teprve třicet let a nemohla se dočkat, až porodí své vysněné dítě. Bohužel nenavštívila lékaře, takže neměla ani tušení, že v jejím břiše neroste dítě, ale obrovská cysta na vaječníku.

Sen se rozplynul

Na začátku roku 2018 si Layla začala stěžovat na potíže v žaludku a neustálé nepohodlí. Její břicho začalo rychle růst a ona trpěla silnými bolestmi. V lednu ji lékař poslal na vyšetření, kde byla zjištěna příčina těchto problémů – velká cysta na vaječníku. Cysta na vaječníku je obvykle nezávažný stav a mnoho žen si s ním poradí bez zvláštních zásahů. Nicméně v případě Layly cysta rostla rychle a stala se velmi velkou a těžkou. Byla větší než průměrný novorozenec a nadále nabývala na velikosti. Layle způsobila nepříjemnosti a silné bolesti

Těhotná žena na ultrazvuku iZdroj fotografie: Depositphotos

Musela podstoupit operaci

Operace proběhla koncem března a lékaři museli provést mnohem větší řez, než původně plánovali. Cysta vážila téměř 5 kilogramů a měla obvod 40 cm. Spolu s cystou byl odstraněn také celý vaječník a vejcovod. Naštěstí však nešlo o zhoubný nádor a pro Laylu to byla velká úleva. Po operaci zůstala Layla v nemocnici čtyři dny a poté byla propuštěna do domácího léčení. Zdravotní stav se jí postupně zlepšoval, ale stále měla před sebou dlouhou cestu k plnému zotavení. 

Layla doufá, že se jí v budoucnu podaří otěhotnět, i když počítá s tím, že to bude trvat delší dobu. Laylin příběh je alarmující zejména z toho důvodu, že ukazuje, jak důležité je pečovat o své zdraví a nezanedbávat příznaky, které nám tělo posílá. A co hlavně, při podezření na těhotenství si udělat test a navštívit lékaře.

Co si myslíte o rozhodnutí ženy neudělat si těhotenský test?

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů