Podíval se z okna do paneláku naproti a uviděl něco strašného. Na parapetu bytu šlo o život

Velmi nebezpečnou situaci spatřil muž, který se zrovna díval z okna. V protějším panelovém domě totiž hrozilo velké nebezpečí, šlo doslova o život.

i Zdroj fotografie: Tomáš Holata/ Creative Commons Attribution 3.0
                   

Malé děti jsou velmi nevyzpytatelné. Během chviličky mohou dostat naprosto neuvěřitelný nápad, který se jim zdá velmi zajímavý, ovšem ve skutečnosti jim může jít o život. Je třeba je hlídat a nespustit je ani na chvíli z očí, což se ale lehko říká a někdy těžko provádí. Své o tom ví matka, která na chvíli nechala svého syna bez dozoru. Bez rychlé reakce souseda mohlo dojít k tragédii.

Při pohledu z okna spatřil hrůznou situaci

Muž žijící na ruském sídlišti se jako každý den koukal z okna. V něm trávil spoustu času, žil totiž sám, a tak rád pozoroval okolí. Nebyl to žádný udavač, ale spíše tichý pozorovatel. Když se tedy jedno dopoledne opět opřel o parapet a díval se z otevřeného okna ven, myslel si, že uvidí to, co obvykle. Což byly děti hrající si na hřišti, projíždějící auta, lidi spěchající do práce nebo na nákup, ptáčky poletující okolo.

Když se asi po půl hodině chystal opět usednout k televizi, spatřil něco šokujícího. V okně protějšího paneláku totiž uviděl dítě, jež stálo na venkovním parapetu, který byl pouze asi 10 cm široký. Celá šílená situace se odehrávala v 8. patře, což potvrzuje také web DailyMail. Muž byl strachy bez sebe a v tu chvíli netušil, co dělat. Uvědomil si však, že kdyby na něj zavolal, dítě by se mohlo polekat a spadnout dolů, což by pro něj bylo jistě smrtelné.

Když na místo dorazili záchranáři, chlapec už byl uvnitř

Muž dokonce šokem zapomněl všechna telefonní čísla záchranných složek, proto si je musel rychle vyhledat na internetu. Poté zavolal policii a hasiče, kteří mu sdělili, že budou na místě do několika minut. Než však záchranáři dorazili, matka si všimla, že její syn stojí v okně, a stáhla jej zpět dovnitř. Když se vzpamatovala z naprostého šoku, řekla policistům, jak k situaci došlo. Tu navíc natočil člověk z protějšího domu. Video, které zde můžete zhlédnout, bylo poté zveřejněno na YouTube.

Uvedla, že otevřela okno, aby vyvětrala, a šla do kuchyně vařit oběd. Chlapec tam byl s ní. Nevšimla si však, že odešel do vedlejší místnosti a vylezl na venkovní parapet. Nikdy předtím nic podobného neudělal. Když ho poté uviděla, málem dostala infarkt. Nechtěla na něj křičet, aby se nelekl, a tak potichu zašeptala jeho jméno. Chlapec se naštěstí otočil a rychle s její pomocí skočil zpět do bytu. „Objímala jsem ho a hrozně plakala,“ svěřila se žena záchranářům.

Tato situace je důkazem, že by rodiče neměli své děti nechávat bez dozoru. Měli by předvídat a přemýšlet nad tím, zda jejich potomkům nemůže hrozit nějaké nebezpečí. A otevřená okna představují jedno z těch největších. Stačí totiž vteřina a může dojít k velké tragédii. Své o tom ví i otec, který nechal své miminko ležet na přebalovacím pultu, o jehož pohotové reakci jsme se na Dámském Deníku již zmiňovali.

Co říkáte na tuto nebezpečnou situaci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Zobrazit další články