Když umírajícího psa nalezli ochránci zvířat, z posledních sil začal dávat najevo svou vůli žít

Přestože umírající pejsek nebyl schopný ani zvednout hlavu, jakmile uslyšel, že jej přišli zachránit lidé, začal z posledních sil vrtět ocáskem.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Když má doma člověk domácího mazlíčka, denně jej má na očích, stará se o něj a kontroluje, zda je s ním vše v pořádku. Při sebemenším náznaku bolesti či něčeho neobvyklého majitelé odvezou své zvířátko k lékaři, aby mu poskytl tu nejlepší péči. Bohužel o toulavá zvířata se většinou nikdo nezajímá, nemají kolem sebe nikoho, kdo by si všiml, že trpí bolestí či je něco trápí.

Naštěstí existují po celém světě záchranné organizace

Toulavých psů a koček je po celém světě neuvěřitelné množství, přesný počet ani není znám. Mnoho lidí tato opuštěná zvířata přehlíží a někteří jim ještě navíc škodí. Naštěstí existuje spousta záchranných institucí a dobrovolníků, kteří se o tyto tvory starají a snaží se jim ze všech sil pomoci. Nejenže jim zajišťují lékařkou péči, ale také se jim snaží najít novou milující rodinu, která by se jich ujala.

A právě mezi takovéto organizace patří i Animals Aid Unlimited, která se stará o záchranu opuštěných a toulavých zvířat v Indii. Zaměstnanci této instituce jednoho dne přijali oznámení o osamoceném psovi, který „leží na zemi a vypadá, že brzy zemře“. Po příjezdu záchranáři zjistili, že je zvíře v opravdu vážném stavu. Ovšem i přestože pejsek nebyl schopný zvednout hlavu, natož vstát, jakmile uslyšel a ucítil, že mu přišel někdo na pomoc, začal vrtět ocáskem.

Jeho kůže byla plná strupů a zcela bez srsti

Po převozu na kliniku a po veškerých vyšetřeních mu lékaři diagnostikovali svrab, což je parazitické onemocnění šířené roztoči. Ti se zavrtávají hluboko do kůže a způsobují její vážné poškození. Tato infekce byla ve velmi pokročilém stadiu a způsobila, že byl pes zcela holý. Neměl na sobě žádnou srst a jeho kůži pokrývaly strupy, které si způsobil škrábáním. Tělo jej muselo neuvěřitelně svědit.

Lékařům se naštěstí nebohého pejska podařilo zachránit. Záchranáři mu dali jméno Cotton, a jakmile se začal zotavovat, pustili se do hledání nových majitelů. Věří, že se brzy najde rodina, která se tohoto přítulného a vděčného psa ujme a dá mu nový domov plný lásky.

Jak podporujete činnost záchranných organizací?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články