Jejich malý synek měl neustále ucpaný nos. Mysleli si, že je to jen alergie, ale doktoři je rychle vyvedli z omylu

Lidské tělo je podivuhodný nástroj, který napoví, že se něco vymyká normálu. Signály, které vysílá, jsou mnohdy nenápadné.

Ruka na nemocničním lůžku i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Každá matka své dítě bezmezně a bezpodmínečně miluje. Je to láska, která není popsatelná, a přitom je to přirozené pouto, které vzniká již v momentě, kdy se dítě vyvíjí v jejím lůně. Láska je přitom odpověď na všechno, jelikož ji dítě přijímá, vnímá, vstřebává a dává zpět. Web Lidovky ji dokonce uvedl jako univerzální návod na výchovu dětí. A proto každý rodič prožívá se svým malým pokladem i každé stonání, rýmu i nemoc.

Tělo signalizuje potíže

Lidské tělo je neuvěřitelný nástroj a velmi často dopředu říká, že něco není v normálu. Kdo své tělo dobře zná, povšimne si každé změny. Jako například mladá žena, která nenechala nic náhodě a začala se zajímat o zdánlivě nenápadnou vyrážku na krku, ze které se následně vyklubala rakovina. Tento příběh DámskýDeník popisoval v jiném příspěvku.

Stejně tak začaly i potíže malého syna Ruth Scallyové, Nolana. Ve 2 letech si s ním už rodiče nevěděli rady, a vydali se tak k lékaři. Chlapce trápil neustále ucpaný nos. Běžná farmaceutika nezabírala a rodiče jeho stav přičítali alergii. Když už mu ale začalo dělat potíže dýchat, rozhodla se matka věcí zabývat opravdu důkladně. Výsledky magnetické rezonance měly jasný a zcela nekompromisní verdikt: rakovina.

Dítě jí zemřelo v náručí

Malý Nolan bohužel trpěl velmi agresivní formou rakoviny, která se rychle šířila. Šance na záchranu byla naprosto minimální, jelikož ani chemoterapie nezabírala. Maminka mu byla po celou dobu velkou oporou a jeho nemocniční lůžko neopouštěla ani na malou chvilku, aby nepřišla o jeho poslední vydechnutí. Slíbila mu, že se spolu sejdou zase v nebi, a tam jim spolu bude dobře. Bez bolesti a navždy. Jednoho večera se jej zeptala, jestli se může v rychlosti vysprchovat. Chlapec souhlasil, ale šel do koupelny s ní, jak ukazuje i příspěvek na Instagramu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený FOX 5 DC (@fox5dc)

Po návratu na lůžko ale upadl do kómatu a rodina se obávala nejhoršího. Nolan sebral poslední zbytky sil, probudil se a řekl mamince, že ji miluje. Následovalo poslední vydechnutí a jeho boj, kterému čelil dlouhých 18 měsíců, byl u konce. „Přijít o dítě je nepředstavitelná bolest,“ napsala i naše čtenářka paní Barbora M. z Třince.

Jak dobře znáte své tělo vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články