Kůň už neměl sílu žít a jen čekal na konec. Než se ukázala tato žena a všechno změnila

Když týrané zvíře záchranářka objevila, bylo v tak hrozném stavu, že nemohlo ani stát na nohou. Bylo smířené s tím, že se blíží jeho konec.

Hnědý kůň v ohradě i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Je neuvěřitelné, jak krutě dokáží někteří majitelé zacházet se svými čtyřnohými mazlíčky. Příkladem je i týraný kůň Dasher. Když ho objevila ochránkyně zvířat Stephanie Billingsleyová, byl zanedbaný, vyzáblý, dehydratovaný a už se ani neudržel na nohou. Netečně ležel v bahně a ve svých výkalech. Neměl už sílu žít a čekal na neodvratný konec. Bylo zjevné, že jeho zdraví a život jsou v ohrožení.

Vyčerpaný kůň sotva udělal pár kroků

Zubožený kůň byl v tak děsivém stavu, že záchranářka z neziskové organizace Mississippi Horse Rescue zpočátku ani netušila, jak se jí podaří zvíře dostat do speciálního přívěsu. „Přemýšlela jsem, jak koně postavit zpátky na nohy. Zvednout koně, který už leží, vyžaduje hodně síly,“ cituje Billingsleyovou server Newsner. Věděla ale, že ho tam prostě nemůže nechat.

Jako zázrakem se jí podařilo koně přimět, aby se postavil a udělal pár kroků. Byl ale tak moc vyčerpaný, že jakmile se ocitl v přívěsu, znovu se zhroutil. Myslím, že byl připravený to vzdát. Byl v příšerné situaci. Nedostával žádné jídlo ani vodu a hodně zhubnul. Tak si zřejmě pomyslel, že si lehne a umře,“ říká záchranářka ve videu, které zveřejnil portál WeLoveAnimals.

Když se postavil, záchranářka byla v šoku

Dasher byl převezen do záchranného centra. Byl v kritickém stavu. Z přívěsu ho museli složitě vyložit. „Lehl si a začal jíst seno. Při pohledu na něj jsem nabyla dojmu, že ví, že už je na lepším místě a že bude v pořádku,“ uvedla Billingsleyová. Věděla ale, že není vyhráno. Koně, kteří leží déle než den nebo dva, se jen těžko úplně zotaví. Hned následující den měla v úmyslu postavit Dashera na nohy s pomocí traktoru s postrojem.

K jejímu velkému překvapení to ale nebylo třeba. „Byla jsem naprosto šokovaná, když jsem za ním druhý den přišla a uviděla ho stát. Dokonce dupal nohou, jakoby říkal: Rychle, nakrm mě,“ nadšeně popisuje záchranářka. Najednou měl zase chuť do života. Po měsíci byl Dasher zpátky ve formě a už zase vesele běhá po ranči a užívá si. „Je velmi obohacující vidět, jak se z koně, který byl na pokraji smrti, stává silné, krásné a úžasné zvíře,“ dodala Billingsleyová.

Co říkáte na příběh o zachráněném koni?

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Zobrazit další články