Tisíce lidí stály v dešti frontu před nemocnicí. Z jejich šlechetného gesta bychom si měli všichni vzít příklad

Několik tisíc lidí přišlo před nemocnici, aby mohli zachránit život 5letému chlapci. Malý Oscar trpěl leukémií a najít dárce byla jeho jediná naděje.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Úžasný důkaz toho, že když je potřeba, lidé se dokážou semknout. Oscar Saxelby Lee z Worcesteru v Anglii trpěl vzácnou a agresivní formou leukémie. Jediná naděje na jeho léčbu spočívala v terapii kmenovými buňkami z kostní dřeně, kterou musel poskytnout vhodný dárce. Základní škola, kam dochází, proto vyhlásila výzvu všem lidem v okolí.

Mysleli si, že to není tak vážné

V prvních týdnech, kdy Oscar onemocněl, si jeho rodiče Olivia a Jamie mysleli, že je jen chudokrevný. Vzali ho proto do nemocnice na provedení krevních testů, tam se však dozvěděli strašlivou diagnózu. Jejich pětiletý chlapeček trpí akutní leukémií. Lékaři je informovali o všech možnostech léčby a největší naději jim poskytla možnost terapie kmenovými buňkami z kostní dřeně od vhodného dárce. Ten by měl být nejlépe ve věku 17–30 let.

Přišlo jich několik tisíc

Podle webu BBC je velmi těžké najít někoho kompatibilního. Ředitelka Oscarovy základní školy vyhlásila výzvu pro všechny z okolí, aby se přišli do místní nemocnice zapsat do registru dárců kostní dřeně. Chtěla udělat všechno pro to, aby zvýšila šanci, že se pro Oscara najde vhodný dárce. Nakonec se ve frontě shromáždilo více než 5 000 lidí a to i přesto, že venku ten den pršelo.

Vrátil se do školy

Vhodný dárce se nakonec skutečně našel a Oscar podstoupil náročnou a velmi nákladnou léčbu v Singapuru. Jeho rodiče popsali jeho uzdravení jako ten nejkrásnější zázrak. Chlapeček se mohl vrátit zpátky do školy a tím také zpět mezi své vrstevníky a kamarády. Podle Daily Mail nakonec lidé vybrali více než 500 000 liber na jeho léčbu, a tak mu zcela jistě zachránili život.

Lidé umí pomoci

Příběhy, kdy se lidé dokážou takto semknout, aby pomohli slabšímu či nemocnému, jsou vždy dojemné. Nedávno jsme na DámskémDeníku zveřejnili například příběh malé holčičky s leukémií, jejíž tatínek jí chtěl být oporou v nemocnici. Jeho kolegové se proto domluvili a vymysleli krásné gesto.

Co říkáte na tento příběh?

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Zobrazit další články