Tento svět opustila hvězda filmového a seriálového světa. V Česku není nikdo, kdo by ho neznal

Nezaměnitelným hlasem zesnulého herce a dabéra mluví na české diváky největší hollywoodské ikony, jako například Tom Cruise, Brad Pitt nebo Hugh Grant.

Svíčka i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Nový rok odstartovala smutná zpráva. Herec a dabér Pavel Vondra, který za svoji dlouholetou kariéru ztvárnil celou řadu divadelních, filmových i seriálových postav a propůjčil svůj hlas největším hollywoodským hvězdám, zemřel v pouhých 54 letech. Zpráva o jeho smrti přišla naprosto nečekaně. Zasáhla nejen jeho nejbližší, ale také kolegy z herecké branže. Jejich zármutek ještě zesílila skutečnost, že si umělec měl sám sáhnout na život.

Jeho hlasem mluví ikony Hollywoodu

O úmrtí herce, kterého diváci mohou znát třeba ze seriálů Kriminálka Anděl nebo Ordinace v růžové zahradě, informovala jeho kolegyně Miroslava Součková. „Opustil nás navždy náš kamarád, dobrý herec a dabér a především laskavý člověk Pavel Vondra. Je mi to neuvěřitelně líto. Soucítím s jeho rodinou a prosím všechny, vzhledem k této velmi bolestivé ztrátě, jménem jeho milující ženy a rodiny o zachování piety,“ napsala herečka na Facebooku.

Ve svých 52 letech zemřela herecká hvězda. Se smutkem to oznámil její manžel, fanoušci jsou v slzách

V Česku zřejmě není nikdo, kdo by Vondru neznal. Svůj charakteristický hlas totiž propůjčil spoustě hvězd. Daboval například Toma Cruise v thrilleru Mission: Impossible, Brada Pitta ve výpravném snímku Troja, Hugha Granta ve filmech Láska nebeská či Deník Bridget Jonesové nebo Iana Zieringa coby zbohatlého středoškoláka Steva z oblíbeného seriálu Beverly Hills 90210.

Herecká branže tomu nemůže uvěřit

Obvykle pohodový a veselý společník si podle Blesku vzal život sám na Nový rok. „Už měl asi pocit, že nemůže dál,“ cituje deník rodinného známého. Zpráva o skonu Vondry rozesmutnila jeho herecké kolegy. ​Pavlíku, nemůžeme tomu uvěřit! V naší branži jsi patřil ke vzácným výjimkám. Byl jsi tak moc hodnej kluk a kamarád,“ řekl dabér Michal Jagelka serveru Aha!. „Je to moc smutné, nemůžu to pochopit, takový mladý člověk,“ reagovala herečka Jaroslava Obermaierová.

Velice nerada a s velkým zármutkem píšu tyhle řádky… 😔😓 Opustil nás navždy náš kamarád, dobrý herec a dabér a…

Zveřejnil(a) Mirka Součková dne Pondělí 1. ledna 2024

 „Občas mě svezl autem, byl milý, ochotný, dobrý kolega. Ještě jsem se nevzpamatovala z toho, že zemřel Láďa Županič. A teď další úmrtí člověka, kterého jsem dobře znala. To je strašné,“ uvedla herečka Hana Talpová. Hodně jsem toho s ním natočil. S jeho ženou ještě víc. Byl to fajn chlap a dělávalo se s ním moc dobře. Je mi to líto. Vždyť to byl ještě vlastně mladý kluk,“ svěřil se serveru TN.cz režisér Jan Žáček. Poslední rozloučení se uskutečnilo 12. ledna v motolském krematoriu.

Z jakých rolí si herce a dabéra pamatujete nejvíce?

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články