Matka nechápala důvod, proč jí malý synek zeleninu pouze od tatínka. Po zhlédnutí roztomilého videa však okamžitě pochopila

To, že některé malé děti sveřepě odmítají jíst zeleninu nebo ovoce, není nic tak výjimečného. Tohoto chlapce však tatínek dokázal obalamutit. Z jídla mu udělal zábavu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Celé zástupy rodičů se už natrápily s dětmi, do kterých ne a ne dostat pořádné výživné jídlo. To, že děti nechtějí jíst zeleninu, je celkem běžné. Jednoduše jim nechutná. Podle serveru Eta je nejlepším způsobem, jak do dítěte vitamíny dostat, udělat mu jídlo zábavné. A tím se řídí i tatínek tohoto malého chlapečka, který zeleninu papá, jen když ho krmí táta. Jak to dělá, se můžete podívat ve videu níže.

Pochopíš, že všichni potřebujeme fazole, zpívá táta

Malý chlapeček z tohoto videa patří k dětem, kterým zelenina tedy vůbec nechutná. Vytrvale ji odmítal už od prvních příkrmů a byl to s ním boj. Jeho táta youtuber Charles Only však přišel na způsob, jak ho bez pláče a vztekání nakrmit. Nutno podotknout, že tento způsob krmení mohou uplatnit jen hudebně nadaní rodiče. Ale určitě ho vyzkoušejte i v případě, že zpěv není zrovna vaše silná stránka. Třeba budete slavit úspěch.

Na tohoto malého „nejedlíka“ zapůsobil tátův hlas jako kouzelný proutek. Podívejte se, jak bez mrknutí oka hltá lžičky mixované zeleniny jednu za druhou. A to jen proto, že ho zaujala tátova písnička, ke které si složil vlastní slova. „Dej mi vědět brácho, když budeš chtít pomoct. Všichni potřebujeme jíst fazole. Já nějaké mám a ty pochopíš, že všichni potřebujeme jíst fazole,“ zní jeden z veršů jeho originální písně.

Na dítě zabírají i jiné triky

Jakmile uslyšíte hlas tohoto tatínka, bude vám jasné, že má hudební talent. Toho také využívá nejen ke krmení svého synka, ale také k vystupování se svojí kapelou. A že se hlavní krmící osobou v domácnosti stal právě on, dokazují i další videa, která na svém kanále zveřejnil. Je libo do synka dostat banán? Zazpíváme mu banánovou písničku. Nebo snad brokolici? Tak dáme tu o brokolici! „Myslím, že je skvělé, že otec zpívá pro svého syna,“ pochválila jeho výkon jedna ze sledujících.

ozdobné jídlo na talíři iZdroj fotografie: Freepik
Vesele naservírované jídlo ve tvaru sovy určitě nadchne i zaryté nejedlíky

Pokud sami nevládnete takovým talentem a váš zpěv na dítě neúčinkuje, můžete vyzkoušet i jiné triky, pokud nechce jíst zeleninu. Děti mají radši sladší chuť, proto jim vyberte zeleninu, kterou možná vezmou na milost. Většina dětí snese rajskou, dýňovou nebo špenátovou polévku nebo pyré, protože patří k těm sladším druhům zeleniny. U starších dětí pak vsaďte na ozdobný talíř. Zeleninu můžete vykrájet do zajímavých tvarů nebo z ní vytvořit oblíbené dětské postavičky.

Nezapomeňte však na to, že byste měli sami jít dětem příkladem. Tak jim ukažte, jak moc vám zelenina chutná, a jezte ji společně. To také na děti dobře zabírá. No a pokud jste se už se zeleninou poprali a máte už děti starší jako já, možná spíše řešíte, jak dětem omezit užívání mobilního telefonu. Pak se podívejte na článek na DámskémDeníku, kde jsme dali tipy, po kterých budou vaše děti vstávat bez kňourání.

Jak se vám líbí tato neotřelá krmící metoda?

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články