Právě náš svět navždy opustila herecká legenda. Seriály, ve kterých hrál, běžely v TV přes 20 let

Představitel populárního televizního komisaře bojoval poslední roky života se zákeřnou nemocí, kvůli které musel ukončit kariéru. Na odchod z tohoto světa se pečlivě připravil.

Pohřební svíčka a květina i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Do uměleckého nebe odešla legenda. Slavný německý herec a hvězda populárního kriminálního seriálu Derrick, který běžel na televizních obrazovkách přes dvě dekády, zemřel. Fritz Wepper podlehl v 82 letech vážné nemoci. Se zdravím měl problémy delší čas. Absolvoval operaci srdce a neúnavně bojoval s rakovinou. V prosinci musel být s otravou krve hospitalizovaný v mnichovské nemocnici.

Kariéru náhle ukončila vážná nemoc

Poslední chvíle života trávil herec v hospici v Horním Bavorsku. O jeho smrti informovali blízcí. „Fritz klidně usnul,“ svěřila se vdova Susanne Kellermannová televiznímu kanálu Tagesschau. Vážná nemoc obrátila seriálové legendě život naruby v roce 2020, kdy do té doby aktivní herec náhle ukončil svou kariéru. Mohla za to nekompromisní diagnóza. Lékaři zjistili, že Wepper má nádor v žaludku.

Hořící svíčky ve tmě

České publikum pláče nad ztrátou velkého herce. Filmy a seriály už nikdy nebudou, co bývaly

Nemoc tehdy udeřila jako blesk z čistého nebe. Krátce předtím ještě herec natáčel německými fanoušky zbožňovaný seriálový hit Um Himmels Willen, ze kterého musel nechtěně odstoupit. Všechno to začalo v říjnu 2020. Ve čtyři ráno mě ze spánku vytrhla bolest. Měl jsem pocit, jako by mi na hrudi seděl slon,“ cituje Weppera deník Bild. S nemocí se statečně pral, ale se smrtí byl smířený.

Chtěl být pohřbený v černém kimonu

Herecká hvězda, která se neztratila ani v Hollywoodu, dokonce pečlivě naplánovala, jak má její odchod z tohoto světa vypadat. „Přijal jsem, že jednou zemřu. Chci být pohřben ve svém černém kimonu, které nosím k meditaci. Na zápěstí chci mít buddhistický náramek s dřevěnými korálky. Obojí je symbolem odpoutání se a odpouštění,“ přál si herec, který vyznával buddhismus.

Elhunyt a Derrick sztárja, Fritz Wepper! Nyugodjon békében 🙁 82 éves korában elhunyt Fritz Wepper, akit a nézők a…

Zveřejnil(a) Mèdia klub dne Úterý 26. března 2024

Wepper se narodil v srpnu 1941 v Mnichově a herectví se začal věnovat už jako dítě.  Filmovou kariéru nastartoval v padesátých letech. Podle webu People získal svou první hlavní roli v 18 letech v protiválečném filmu The Bridge z roku 1959, který byl nominovaný na prestižní cenu Oscar. Celosvětově ho proslavila role inspektora Harryho Kleina v seriálu Derrick a role charismatického gigola Fritze Wendela v kultovním muzikálu Kabaret z roku 1972, ve kterém si zahrál po boku Lizy Minelli.

V jaké roli se vám slavný herec líbil nejvíce?

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Zobrazit další články