Štěně v útulku natáhlo packu, aby ho muž zachránil. Video dojme každého, kdo má rád psy

Když se malý chlupáč objevil v záchranné stanici pro opuštěná a týraná zvířata, měl za sebou krušný start do života. Utrpěl bolestivá poranění a byl velmi vystrašený.

Štěně za mřížemi i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Občas se stane, že si domácí mazlíček sám vybere svého lidského kamaráda. Podobně jako vystrašené devítiměsíční štěně jménem Ansel, které se ocitlo v útulku pro opuštěná zvířata. Když se tam dostalo, bylo zřejmé, že mělo náročný start do života. Bylo pokousané a mělo bolestivé zranění na celém krku. Když se tam objevil jeden ze záchranářů, udělalo štěně něco neobvyklého, co jejich cesty na čas svedlo dohromady.

Zraněný pejsek udělal něco nečekaného

V útulku Marley’s Mutts Dog Rescue se s malým vyděšeným chlupáčem, který chtěl být milovaný, setkal zakladatel organizace Zach Skow. „Tento opuštěný pejsek se dostal do útulku, protože byl zraněný po nějakém útoku, při kterém přišel také o svého sourozence,“ cituje záchranáře server Viralomania. Když ho štěně uvidělo, byla to láska na první pohled.

Chlapci u souseda objevili štěně, které bylo svázané provazy. Bylo v hrozném stavu, a tak se rozhodli ho zachránit

Jakmile se záchranář objevil, zraněný pejsek k němu natáhnul packu. Jako kdyby mu říkal, že je zraněný, a žádal, aby mu pomohl. Bylo jasné, že taková náklonnost nezůstane bez odezvy. Zach ho pohladil a v hlavě už se mu rýsoval plán, že tam opuštěné štěně nemůže nechat. Přestože bylo zraněné a potřebovalo větší péči, vzal si ho na čas domů. Chtěl, aby se zotavovalo v bezpečném a láskyplném prostředí.

S výchovou štěněte pomáhala celá rodina

Trvalo několik dní, než se štěně začalo cítit lépe. Ve chvíli, kdy Zachovi ukradlo bačkoru a vyskočilo na pohovku, záchranář věděl, že je vyhráno. Vrátit Ansela zpátky do útulku ale nehodlal, na případnou adopci se ho rozhodl připravit sám. Přestože v domácnosti záchranáře to nebylo jednoduché, protože vyjma manželky a dvou dětí ji obývají další psi. „Jeho zotavení a přístup je úžasný. Je připravený na další kapitolu svého života,“ řekl Zach serveru TheDodo.

Sebevědomí roztomilého chlupáče rostlo s každým dnem. Záchranáři s jeho výchovou pomáhaly i obě dcerky. „Mám dobrý pocit, že mohu podporovat tohle štěně a že to můžu dělat se svými vlastními dětmi, které se tak učí lásce ke zvířatům,“ podotkl Zach s tím, že je pyšný na to, jaké pokroky Ansel udělal. Věděl však, že dříve nebo později nastane den adopce a budou se muset rozloučit. Dnes se pejskovi v novém domově vede skvěle.

Co říkáte na to, jak štěně reagovalo na záchranáře?

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články