Stačilo málo a bylo pozdě: Malý chlapec našel holčičku pohřbenou zaživa v písku

Ve zprávách denně vidíme, kolik surovosti se ve světě děje. Existují ale lidé, mnohokrát jsou to děti, kteří se stanou hrdiny díky činu, kterým zachrání někomu život.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

11letý chlapec si hrál na pláži, ale našel malou holčičku, která byla pohřbena v písku, byla ji vidět pouze hlava. Malý hrdina se okamžitě dal do kopání. Ještě než dorazili na místo její rodiče, pětiletá Alyssa byla vysvobozena. 

Na malou dívenku se zhroutila písková jeskyně

Hrdina, kterému je 11 let, se jmenuje Connor Firz-Geradl a holčičce dokonce provedl kardiopulmonální resuscitaci. Život dívce zachránil ještě dříve, než dorazili dospělí. Tento příběh je připomínkou toho, že k takovým událostem může dojít kdykoliv a je potřeba být připravený. Je potřeba dětem říkat a učit je, jak někomu zachránit život nebo jak se v takové situaci zachovat a zavolat pomoc. 

i

Alyssa si myslela, že ji písková jeskyně udrží. Když se dostala dovnitř, hromada písku se na ni zhroutila. Všechny děti okolo ní si stavěly hrady i jeskyně z písku. Protože Alyssa byla dostatečně malá, aby se dostala dovnitř, chtěla do ní vklouznout. Několik minut po zavalení nemohla dýchat a nakonec omdlela. V té chvíli u nich nebyl nikdo dospělý. 

Connor se dal do vykopání a ostatní děti odešly pro další pomoc

Connor sám popsal nehodu a vysvětlil, jak k celé situaci došlo. Viděl jen tašku a začal kopat na místě, kde byla vidět hlava. Dívky mu pomohly s vytažením malé Alyssy a on poté začal dělat resuscitaci. Alyssa měla písek v ústech i očích. Když ji Connor nesl, tak cítil, že její tělo je ochablé a došlo mu, že nemůže jen tak sedět a čekat na pomoc. O takové první pomoci se on sám dozvěděl z americké kriminální série NCIS. 

i

Není ale známo, jestli postup provedl správně, ale faktem je, že dívku nakonec dokázal zachránit. Chlapcovu odvahu ocenit starosta jeho města. Mnoho dětí jeho věku by se bálo situace, mělo by strach nebo se vůbec celému incidentu vyhnulo. Connor ale věděl, co má dělat a o ničem nepochyboval. 

Jeho otec je hrdý na svého syna, který byl velmi odvážný. Nakonec mu běžel pomoc, zatímco Alyssin otec volal záchranku. Později, když už záchranáři byli na místě, prohlásili Connora za Alysiinu velkou záchranu. Sama malá dívka si po tomto incidentu vedla velmi dobře. Starosta města ocenil jeho čin, který udělal velký dojem nejen na něm. 

Co je vlastně kardiopulmonální resuscitace?

Je to nezbytná činnost v případě srdeční zástavy, a je důležité ji praktikovat, když je člověk v bezvědomí a nedýchá. Pokud se člověk spontánně nepohybuje a nereaguje, je nutné KPR provést. Tato resuscitace umožňuje okysličenou krev dostatečně cirkulovat, aby zásobila mozek a orgány, zatímco se musí počkat na příchod pomoci. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Smutná událost měla šťastný konec

Kombinují se dvě akce – stlačení hrudníku pomocí srdeční masáže a dýchání z úst do úst (umělá ventilace). Můžete nejen zachránit člověku život, ale také ho ochránit od nenapravitelného poškození mozku. Jediný rozdíl mezi resuscitací dospělého a dítěte je v tempu stlačování, dopadu a také gestech. 

Dětských hrdinu je po celém světě spousta. Některé země dokonce pořádají soutěže a rozdávají ocenění těm, kteří zachránili život, nebo pomohli nemocného či se rozhodli postavit za kamaráda, který měl problémy se šikanou. Děti si také uvědomují, jak důležitá je komunikace se staršími lidmi, zejména s babičkami a prababičkami. Tráví s nimi čas, poznají jejich život a i takové chování motivuje ostatní děti, aby se v komunikaci s dospělými zlepšily. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nevýrazný řadový dům proměnili na skvost umění. Zachoval si přitom původní viktoriánskou část
Události247.cz
Události247.cz
Olomoucké tvarůžky musely z pultů kvůli plísni. Do prodeje se jen tak nevrátí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství