Sny mohou prozradit mnoho o fyzickém i duševním zdraví

Sny jsou ve spánku zcela běžnou věcí. Málokdo jim ale přikládá konkrétní význam. Přitom mohou znamenat různé věci a mohou nám říci více, než sami tušíme

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Věděli jste, že opakující se sny odhalují některé osobnostní rysy člověka a také hodně říkají o vašem emočním zdraví? Možná vám právě porozumění vašim snům může pomoci lépe chápat sebe samé a to, co se vám honí hlavou. Je to možná cesta, jak porozumět i vlastním potížím a otázkám, které na vás každodenně doráží a nedají vám klidu.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Sny o nás mohou prozradit mnoho

Svět snů je ve skutečnosti odrazem našeho emocionálního vnímání světa kolem nás, který se spolu s našimi prožitky, informacemi, stresem či jinými pocity prolíná do nečekaných obrazů a spojení, která zdánlivě nedávají smysl. Ve skutečnosti to nejsou ale jen tak náhodná spojení, a pokud se naučíme sny chápat, můžeme porozumět tomu, co se nám náš mozek snaží podvědomě sdělit.

Co říkají vaše sny?

Je však nutné naučit se správně interpretovat to, co vidíte ve snu. Po celý den procházíme různými situacemi, které si možná ani neuvědomujeme nebo netušíme, že na nás mají nějaký vliv.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Vaše sny říkají více, než si myslíte

Možná na nás v práci tlačí šéf, možná máme problémy s dětmi nebo s partnerem. Nebo je na nás někdo hrubý a nepříjemný v obchodě či na ulici. Zdánlivě drobné věci, které se ale ukládají do našeho podvědomí.

iZdroj obrázku: PxHere.com
Pocit beztíže

Emoční zdraví vyžaduje, aby byly tyto stresové situace vyřešeny. Náš mozek nás žádá o rovnováhu a klid. A to vše se odráží i v našich snech. Sny jsou dokonalým způsobem, jak otevřít a uspořádat naše emoce. Co nám říkají naše nejběžnější sny?

Pronásledování

Pokud sníte o tom, že vás někdo pronásleduje, znamená to, že ve vašem životě je něco, co skrýváte nebo se neodvažujete říct. Přemýšlejte o tom, jak se tohoto nevysloveného břemene zbavit a opět najít klid.

iZdroj obrázku: PxHere.com
Pronásledování

Pád do propasti

Spoustě lidí se zdá, že padají a budí se zbrocení potem. Co to znamená? Tyto sny nám ukazují, že ve svém životě prožíváme stres. Abyste se cítili lépe, musíte ve své životní situaci něco změnit. Zbavte se toho, co vás tíží, nebo si zajděte k psychologovi, pokud jde o vážnější potíže, se kterými si neumíte sami poradit.

iZdroj obrázku: PxHere.com
Pád do propasti
Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Jablka z obchodu nestačí opláchnout čistou vodou. Pro zbavení „atraktivního povlaku“ je potřeba víc
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Chrápání: jaké jsou jeho příčiny a jak se ho zbavit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení