50 let na řetězu: Vysvobození slonice provázela emotivní chvíle, která zamává s každým

Na světě je stále spousta lidí, co ke zvířatům nemá žádnou úctu. Stejné to bylo v případě této slonice, již se naštěstí podařilo partě záchranářů nakonec zachránit.

Oko i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Někteří lidé se ke zvířatům chovají způsobem, jaký si nezaslouží. Takové činy často bývají ihned odsouzené lidmi i různými organizacemi. Zvířata žijící po celý život v zajetí, nemají dostatečný pohyb ani socializaci potřebnou pro jejich život. Takový stav je pro ně často velmi nepřirozený a přináší veliké utrpení. Velmi podobný příběh se stal i jedné slonici, která byla dlouhou řadu let v zajetí. Naštěstí se ji povedlo po dlouhých letech vysvobodit, což náležitě ocenila neuvěřitelnou reakcí.

Slonice žila v zajetí

Mladá slonice jménem Raju žila dlouhou řadu let v Indii v zajetí. Zde byla držena v řetězech a sloužila převážně jako turistická atrakce, kdy si na ní lidé vydělávali peníze. Její zajatci se o ni navíc moc nestarali a drželi ji proti její vůli v naprosto nepřirozeném prostředí, které pro slonici bylo velikým utrpením. Desítky let se nic neměnilo a zvíře se nadále trápilo. Jako potravu někdy dokonce jedla papír a plasty jen proto, aby si naplnila žaludek.

Organizace naplánovala záchranu

Jedna z organizací, která se zabývá ochranou zvířat, aby je posléze vrátila do volné přírody, se dozvěděla o velmi smutném příběhu této slonice. Záchranáři se proto rozhodli, že uspořádají operaci, která Raju pomůže zachránit. Nakonec naplánovali půlnoční akci, při níž měla být slonice vysvobozena. O té se však dozvěděl majitel, co Raju držel v zajetí, a snažil se pomocí řetězů a úporného boje Raju za každou cenu udržet. Po dlouhém zápasu se však ochráncům podařilo slonici vysvobodit, i když musela mít v některých chvílích veliké bolesti.

Raju zareagovala netradičně

Poté, co se podařilo odvézt slonici stovky kilometrů od jejího zajetí, byla nadobro vysvobozena ze svého vězení. Byla na ní znát obrovská úleva, kterou ochráncům dala najevo pomocí svých slz plných dojetí. Některé slzy byly určitě reakcí na bolest, kterou jí způsobily řetězy, ale za jinými jistě stála čirá radost. Raju byla dojatá z toho, že už nadále nebude muset snášet otřesné chování, jež trpěla celých 50 let. Spousta skeptiků měla však ohledně slz slonice určité pochybnosti.

slon v řetězech iZdroj fotografie: Depositphotos

Odborníci vše potvrdili

Dle expertů mají sloni ve svém mozku určitou strukturu, která dokáže reagovat na jejich emoce. To je více méně potvrzením toho, že slzy, které Raju po své záchraně ronila, byly i slzami štěstí a dojetí. Po nějaké době dali ochránci vyčerpanou slonici dohromady a po zotavení jí umožnili návrat do volné přírody. Samotná Raju je určitě nadšená z toho, že nebude muset zbytek svého života trávit v zajetí, ale bude žít životem typickým pro slony. Organizace odvádí velmi dobrou práci a dopřává spoustě zvířat svobodu v jejich přirozeném prostředí.

O jaké nejemotivnější záchraně zvířete jste slyšeli?

Zdroj: Wanimali
Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články