Video: Sloni se mstí poté, co lovec trofejí zastřelil člena stáda

Sloni jsou považováni za jedny z nejchytřejších zvířat na naší planetě. To si ověřil i lovec trofejí, který si za své jednání vysloužil velmi důslednou sloní pomstu.

Sloni i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

V dnešní době je na světě čím dál více ohrožených druhů zvířat. Výraznou měrou k tomu přispívají i například různí lovci trofejí či pytláci, kteří počet ohrožených zvířat svým jednáním zvyšují. Toto nepochopitelné jednání má za následek také to, že někteří živočichové dávno vyhynuli. Někdy se však stane, že se zvířata začnou lovcům vzpírat či jim nějak ztěžovat jejich práci. Jednoho takového jednání byl svědkem i lovec trofejí, který šel na slony.

Lovec byl v Africe

Známý lovec trofejí se tentokrát vydal za svým dobrodružstvím do Afriky, kde měl políčeno na slona. Po nějaké době se svým společníkem dorazili na místo, kde se právě tato zvířata vyskytují. Své jednání si nahráli na video, aby měli lov zdokumentovaný. Oba muži si vyhlédli stádo slonů, z něhož si vybrali jednoho, jenž bude jejich obětí. Muži tedy připravili své zbraně a rozhodli se na jedno z těchto majestátních zvířat vystřelit. To však ještě netušili, co bude následovat.

Stádo zareagovalo nečekaně

Kolega dal lovci pokyn k tomu, aby na slona vystřelil. Navíc ještě utrousil poznámku, ať míří přímo mezi oči. Chvilku nato se ozval první výstřel, který slona zasáhl. Na řadě byl výstřel číslo dvě a třetí přidal lovcův kolega. Slon bezvládně padl k zemi a byl mrtev. V tu chvíli se však stalo něco nečekaného. Stádo, které by pravděpodobně za normálních okolností utíkalo, se obrátilo proti mužům a začalo na ně troubit. V tu chvíli lovci věděli, že je zle.

Muži museli utéct

Před rozzuřeným stádem se dvojice mužů musela dát na útěk. K jejich štěstí se jim to podařilo a naštvané stádo slonů jim tak nezpůsobilo žádnou újmu na zdraví. Lovec později přiznal, že svůj lov nepodnikl jako pytláctví ani pro osobní obohacení. Dělá to proto, že výtěžek z velmi cenné slonoviny putuje na rozvoj místní komunity. Někteří její členové lovcům dokonce pomáhají slony stopovat tak, aby přesně věděli, kde se budou nacházet. Muž pak následně loví maximálně 2 slony ročně.

Sloni iZdroj fotografie: Pixabay

Výtěžek podporuje místní

Výtěžek z toho, co muž získá z mrtvých slonů, putuje také na podporu místní hlídky proti pytlákům. Ti totiž samozřejmě zabijí daleko více těchto zvířat, protože na trhu je slonovina ceněna opravdu velmi vysoko, a to i kvůli stále klesajícímu počtu slonů na této planetě. Lovec trofejí se tak svým jednáním snaží zabránit, aby byla zvířata usmrcována pytláky za účelem vlastního obohacení. Veškerý finanční výtěžek z mužova lovu putuje na podporu místní komunity a k podpoře zamezení pytláctví na slonech.

Jakým způsobem by podle vás bylo možné chránit slony před lovci?

Zdroj: SUNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články