Slepý pes mohl po operaci konečně vidět svoji rodinu. Jeho neskutečná reakce vás zaručeně dojme k slzám

Irský teriér bohužel následkem cukrovky kompletně oslepl. Podstoupil složitou operaci a toto je moment, kdy mohl konečně poprvé spatřit svou rodinu.

Žena se psem i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Tohle dojemné video zachycuje Duffyho, irského teriéra, který právě podstoupil operaci pro navrácení zraku. Jeho majitel Benjamin May ho zveřejnil na serveru YouTube, mimo jiné také proto, aby lidem ukázal, že i zvířata jsou schopna takto silných emocí. Duffy o zrak bohužel přišel následkem cukrovky, operace mu naštěstí zdraví vrátila.

Narážel do věcí

„Rozvinul se u něj diabetes a pak přišel o zrak. Díky lékům se naštěstí podařilo jeho stav stabilizovat, a on tak mohl podstoupit operaci očí, která mu zrak vrátila,“ napsal Benjamin May na známém webovém portálu Reddit. „Lámalo mi srdce vidět psa, který vedle mě vyrůstal, který je můj nejlepší přítel, jak naráží do věcí a nepoznává mě.

Muselo to pro něj být těžké

Benjamin se dále svěřil s myšlenkou, že pro Duffyho to celé muselo být extrémně náročné. „Nedokážu si ani představit, co se mu muselo honit hlavou, když jednoho dne prostě přestal vidět. Teď po operaci znovu může pozorovat svou rodinu,“ napsal podle serveru DailyMail. Za operaci rodina utratila v přepočtu více než 115 000 korun, ale údajně toho vůbec nelitují. Zdraví jejich milovaného člena rodiny je pro ně na prvním místě.

Zvíře si lze pojistit

Jak ukazuje příběh Benjamina, veterinární péče se může pořádně prodražit. Web Finance před pár lety upozorňoval na možnost pojištění domácích mazlíčků. Aby mohlo být zvíře pojištěno, musí mít čip a také některá očkování. Jejich počet si každá pojišťovna určuje sama. Podle tohoto webu zájem o tento typ pojištění roste.

Útulkům se to prodraží

Své o vysokých sumách za ošetření u zvěrolékaře ví také pracovníci útulků, kteří se starají o zanedbané či opuštěné psy a kočky. Tyto částky jsou obvykle ještě vyšší, jde-li o starší zvíře. O případu adopce psího seniora z útulku jsme na Dámském Deníku psali přibližně před rokem. Tyto instituce proto často vyhlašují veřejné sbírky, aby jim dárci mohli na léčbu zvířat přispět.

Jaké máte zkušenosti s cukrovkou u domácích mazlíčků?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články