Takto vypadá skutečná sourozenecká láska. Chlapeček zpívá svému bratříčkovi s Downovým syndromem

Těšili se na své páté dítě, bohužel už v těhotenství se ukázalo, že chlapeček trpí Downovým syndromem. Navrhovaný potrat však rodiče rezolutně odmítli.

malý chlapeček se usmívá i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Kde je láska, tam není žádných překážek. Když se malý chlapeček narodil, rodiče ho okamžitě zahrnuli láskou. Maminka však měla trochu obavy, jak svého malého bratříčka přijmou čtyři starší synové. Nakonec se všechny její obavy ukázaly jako liché. Sami se můžete podívat, jak se starší bratr o toho mladšího stará.

Bála se, jak ho přijmou sourozenci

Když manželům Powellovým lékaři navrhli, aby podstoupili potrat, protože jejich syn trpí Downovým syndromem, neváhali ani vteřinu. Maminka malého Trippa na takovou možnost nepomyslela ani na chvilku. „Doporučili nám, abychom těhotenství ukončili, a já jsem odpověděla, že to nepřipadá v úvahu,“ řekla maminka Nicole Powellová.

Místo toho se nadále chystali na jeho příchod. I přes to, že věděli, že to bude neobyčejné dítě, těšili se na něj jako na všechny předešlé. Doma už měli čtyři starší syny, a když se malý Trippin narodil, jeho maminka si uvědomila, že si s nimi musí vážně promluvit. Chtěla jim vysvětlit, co to znamená, že má chromozom navíc. Bála se, že by se za malého bratra mohli stydět.

Jakmile však viděla reakci chlapců, věděla, že se nemá čeho obávat, protože ho mezi sebe s láskou přijmou. Později se ukázalo, že jsou všichni chlapci k malému bratříčkovi mimořádně laskaví. A hlavně Rayce se o něj stará s velkou pečlivostí a láskou. To dokazuje i video, které jejich maminka natočila a umístila na internet.

chlapec s Downovým syndromem iZdroj fotografie: Freepik

Často si spolu hrají a zpívají písničky

Nicole říká, že tyto dva často najde sedět někde na pohovce nebo v posteli, kde si spolu hrají nebo zpívají. Na tomto dojemném videu se můžete podívat, jak starší bráška tomu malému zpívá. Tripp ho velmi zaujatě pozoruje, poslouchá a zdá se, že se mu taková péče moc líbí. A líbí se i lidem. Video jich zhlédly už statisíce a mnoho z nich připojilo komentáře, ve kterých Rayce chválí za jeho bratrskou lásku a pozornost, již malému bráškovi věnuje.

Downův syndrom může mít různou závažnost. Většinou se s ním pojí zpomalený intelektuální vývoj, avšak děti s tímto syndromem se dokážou učit, a pokud je jim věnována specializovaná péče a pozornost, velmi často se o sebe umí v dospělosti postarat, alespoň v základních věcech. Někomu by se mohlo zdát, že postižené dítě je neštěstím pro rodinu. V případě Downova syndromu to ovšem rozhodně tak jednoznačné není.

Tito lidé jsou totiž známí pro svou vřelou a láskyplnou povahu. Často projevují opravdovou laskavost, empatii a schopnost spojit se s ostatními na emocionální úrovni. Jejich pozitivní pohled na život a schopnost bezpodmínečné lásky mohou mít hluboký dopad na lidi kolem nich. Dokážou podporovat pocit společenství a přijetí. Malý Tripp tak jistě bude pro své starší bratry velkým přínosem.

Co říkáte na tak dojemnou sourozeneckou lásku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články