Ve škole se mu smáli za boty, pak se učitel rozhodl zakročit. To, co udělal, je obdivuhodné

Spolužáci se malému chlapci vysmáli, když jim ukázal své nové boty. Díky učiteli je nepřestal nosit a byl na ně náležitě pyšný.

kluk s rukama v obličeji i Zdroj fotografie: Pxhere
                   

Děti jsou velmi křehká a citlivá stvoření. Jejich fantazie a přemýšlení je pro mnoho dospělých jednou velkou neznámou. Jsou vděčné za cokoli a jakákoli maličkost je dokáže rozveselit a udělat šťastnými. Každé dítě má svou oblíbenou hračku, mikinu nebo třeba tričko, které chce nosit stále dokola. Vždy je rádo, když si ten vybraný kousek oblečení může obléci a ukázat ho svým blízkým a kamarádům. Některé děti však bohužel dokážou být již od útlého věku zlé a zákeřné.

Do nových bot se okamžitě zamiloval

Nedávno se na sociálních sítích objevil příběh malého chlapce, ve kterém jeho matka žádá všechny rodiče, aby své děti učili laskavosti a taktu již od malička. Popisuje v něm, jak si její desetiletý syn na společných nákupech vybral nové boty. Naprosto se do nich na první pohled zamiloval, protože na nich byl vyobrazený Spongebob v kalhotách, jeho oblíbená pohádková postava. Moc se těšil, až si je po prázdninách poprvé obuje do školy a bude je moci ukázat svým kamarádům.

Své nové botičky nosil jen za pěkného počasí, do deště si je neobouval, aby se neušpinily. Byl na ně velmi opatrný a po každé procházce je čistil. Byl na ně tak pyšný a věřil, že se jeho kamarádům budou líbil stejně jako jemu. Ale bohužel se zmýlil. Jakmile se vrátil první den ze školy, hodil boty hluboko do skříně. Když se ho máma druhý den před odchodem do školy zeptala, proč nemá svoje úžasné boty, řekl jí, že je nemohl ve skříni najít. Šla se tedy sama podívat a našla je schované za ostatními věcmi.

Skvělý učitel situaci vyřešil

Zeptala se ho tedy, co se stalo, a on se jí svěřil, že to měl včera kvůli svým botám moc těžké. Všichni se mu smáli a on se potom styděl. Maminka ho objala a řekla mu, ať si boty obuje, že dnes to určitě bude lepší. Ve škole se poté dozvěděla od jiné matky, že se její syn chlapci vysmíval, a tak ho donutila se mu omluvit. Avšak ta ošklivá slova už nemohl vzít zpět. Boty, které hoch miloval a vážil si jich, nyní začal nenávidět a nechtěl je nosit.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Love What Matters: Good News (@lovewhatmatters)

Všeho byl naštěstí svědkem jeden mladý učitel, kterému bylo chlapce líto, a tak udělal něco úžasného. Šel si koupit boty s podobným motivem a další den si je obul a šel v nich do školy. Když přišel hoch domů s velkým nadšením a vše povyprávěl své mámě, byla za něj velmi šťastná. Od té chvíle se hochovi kvůli jeho obuvi nikdo nesmál. Matka osobně tomuto úžasnému učiteli poděkovala a doufá, že již nebude muset nikdy řešit podobný problém.

Co si myslíte o učitelově řešení?

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články