Silný zápach adventního věnce způsobil mrtvý had

Každý z nás si během svátků chce vyzdobit domov vánočními motivy. A mezi ně patří i adventní věnce. V nich se však může nacházet také nezvaná host, který mnohé lidi velmi vyleká.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Adventní věnce představují jeden ze symbolů Vánoc – období klidu a pohody strávené v rodinném kruhu. Alespoň tak si jeho nákup původně představovala rodina z Velké Británie. Avšak poté, co se nově zakoupený věnec ocitnul v teple jejího domova, začal se z této na první pohled kouzelné vánoční ozdoby linout nepříjemný zápach, který se zanedlouho roznesl po celém domě.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Co bylo ve věnci ukryto?

Karl Gaskell, otec rodiny, který věnec zakoupil ve snaze vyzdobit dům ve slavnostním duchu, se rozhodl nalézt příčinu nesnesitelného zápachu. S tímto úmyslem se pustil do rozebírání této sváteční ozdoby.

iZdroj fotografie: Facebook.com | Karl Gaskell

To, co v jejím nitru následně objevil, jej značně rozhodilo – ve věnci bylo zamotáno rozkládající se tělo hada.

iZdroj fotografie: Facebook.com | Karl Gaskell

Po chvíli zvažování všech pravděpodobných variant toho, co si má s tímto nálezem počít, se rozhodl kontaktovat odborníky z londýnského Přírodovědného muzea. A to především proto, že se obával, že plazí pozůstatky mohou obsahovat toxické látky. 

iZdroj fotografie: Facebook.com | Karl Gaskell

Nepříjemné, avšak zdraví bezpečné

Zanedlouho se dočkal odpovědi. Reakce jednoho z pracovníků muže uklidnila.

Dozvěděl se, že ačkoliv se rozhodně nejedná o příjemný zážitek, samotný had, a tudíž ani jeho tělo, žádné zdraví nebezpečné látky neobsahuje. 

iZdroj fotografie: Facebook.com | Karl Gaskell

K celé příhodě, na kterou bude celá jeho rodina i on sám ještě dlouho vzpomínat, Gaskell doplnil, že zápach způsobený tlejícím pozůstatkem hada byl v celém domě cítit ještě o několik dní později. Celý incident neunikl místnímu tisku.

iZdroj fotografie: Facebook.com | Karl Gaskell

V rozhovoru s ním se nechal muž slyšet, že po této nemilé příhodě se celá rodina jednohlasně shodla, že žádný adventní věnec si už nikdy nekoupí.

iZdroj fotografie: Facebook.com | Karl Gaskell

Rozhodnutí je to silné, ale vzhledem k okolnostem pochopitelné. Pro skutečnou vánoční atmosféru je koneckonců nejdůležitější čas strávený s blízkými. A ten se bez adventního věnce rozhodně obejde.

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články