Šestiměsíční Glen odešel z jeslí s krvácením do mozku

U šestiměsíční chlapečka Glena se po dni v jeslích zjistilo krvácení do mozku a několik podlitin. Šokovaní rodiče podali trestní oznámení.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Svěřit své malé dítě do péče někoho jiného je pro většinu rodičů opravdu těžké. Bojí se, jak bude jejich potomek snášet odloučení, že u něj nebudou, když mu nebude dobře, nenastaví náruč, když bude plakat. Jedinou útěchou je přesvědčení o tom, že je jejich poklad v dobrých rukou profesionála, který je připravený čelit takovým situacím. Smutné je, že ne všichni zaměstnanci jeslí a školek jsou takoví.

iZdroj fotografie: PxHere

Do jeslí šel zdravý, vrátil se se známkami týrání

Existuje mnoho skvělých lidí, kteří pracují s dětmi, ale bohužel je také mnoho těch, kteří by měli raději zvolit jiné povolání. Své o tom ví Sarah Brownová, matka šestiměsíčního Glena. Aby mohla pracovat a vydělávat peníze, musela, jako mnoho dalších matek, dát svoje dítě do jeslí. Všechno se zdálo být v pořádku, ale jednoho dne jako obvykle vyzvedávala po práci svoje dítě a všimla si podivných skvrn na jeho hlavě a obličeji.

iZdroj fotografie: PxHere

Nejprve usoudila, že se může jednat o vyrážku, nicméně následně začal její syn prudce zvracet. Personál jeslí situaci nijak nekomentoval. Protože chlapec zvracel celou noc, vzali ho vystrašení rodiče do nemocnice, kde lékaři zjistili krvácení do mozku. Červená skvrna na chlapcově tváři se ukázala jako pohmožděnina způsobené pravděpodobně úderem ruky. Lékaři konstatovali, že mají důvodné podezření na zneužívání a zapojili do případu policii.

Jesle vinu popírají, viní ostatní hlídané děti

Rodiče byli naprosto zdrceni. „Je mi z toho zle, je to malé dítě, nikdy by mě nenapadlo, že by ne něj kdokoliv mohl vztáhnout ruku, nechápu to,“ říká Brett, otec Glena. Denní péči v Shawnee byla Ministerstvem zdravotnictví a životního prostředí v Kansasu pozastavena licence. Její majitel však nebyl obviněn z žádného trestného činu.

iZdroj fotografie: PxHere

Ředitelka jeslí se za zranění chlapečka omluvila, ale tvrdí, že jediné pochybení jejího personálu vzniklo tím, že malého chlapce pustili z dohledu a ublížilo mu pravděpodobně jiné dítě. „Omluvila se a řekla, že možná byla mimo pokoj a udělalo to další dítě,“ řekla Sarah po rozhovoru s ní. Policie předá důkazy okresnímu prokurátorovi v okrese Johnson, který poté rozhodne, zda bude podáno trestní oznámení.

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články