Rozvíjejte své intelektuální schopnosti trénováním paměti

                   

Mozek si dokáže udržet svou schopnost vytvářet neurony, pokud je zachován. Stejně jako svaly ale musí být trénovat, aby si své schopnosti rozvíjel. 

S naší sadou testů si můžete být jisti, že svůj mozek procvičíte a budete bystřejší. Můžete měřit svou schopnost rozvíjet smysl pro pozorování a časem získáte velmi bystrý zrak. Navíc tím snížíte riziko nemocí souvisejících s věkem. 

iVšechny deštníky vypadají stejně

Hrajte hry a učte se nové věci každý den 

Někdy nemáme energii ani udělat si kávu, natož stimulovat mozek. Hraní her a řešení hádanek je ale zábavná činnost, do které můžete zapojit také děti. Vraťte se do dětských let, otevřete knihu s hádankami a kvízy, pomozte dětem hledat rozdíly v obrázcích. Nejenže spolu strávíte čas, ale všichni si budete bystřit smysly. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Hrajte hry a učte se nové věci každý den 

Své pozorovací schopnosti si můžete procvičit také pomocí očního testu, který vám přinášíme. Účelem je najít obrázek, který do soustavy těch ostatních nepatří. Zní to jednoduše, ale jste omezeni časem. Rychlost hraje důležitou roli, proto buďte soustředění a nenechte se ničím vyrušit. Stačí jen pár minut denně nad takovým cvičením a mozek se bude stimulovat a zlepší se schopnost vizuálního vnímání. Čím více tréninku, tím lépe. 

iDůkladný pohled pomůže odhalit změnu

Nenechte svůj mozek zakrnět

Snadno se může stát, že jdete pro určitou věc do místnosti, ale jakmile do ní vejdete, okamžitě zapomenete, pro co jste vlastně šli. Že to znáte? Tak jste určitě zažili také pocit, že se učíte nebo si čtete zajímavou knihu a po chvíli zjistíte, že vlastně vůbec nevnímáte, o čem čtete. Tato selhání jsou naprosto běžná, ale můžete jim předcházet.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Nenechte svůj mozek zakrnět

Prvním krokem k lepší pozornosti je vypnout sociální sítě a věnovat se jednomu úkolu, který dotáhnete do konce. Pokud se vám stane, že koukáte z okna nebo surfujete na internetu, vraťte se k dokončení úkolu. Cílem takového cvičení je naučit se rozeznávat momenty, kdy už práci nevnímáte a přinést pozornost zpátky k úkolu. Mezi praktická cvičení na stimulaci mozku je hledání rozdílů, řešení hádanek nebo luštění křížovek.

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články