Roger Federer je muž s obrovským srdcem: Na vzdělání a jídlo daroval jmění a pomohl více než milionu dětí

Roger Federer je v charitativní činnosti stejně úspěšný, jako na tenisovém kurtu. Založil již přes 50 škol pro chudé děti.

Roger Federer i Zdroj fotografie: uživatel Tatiana / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Bývalý profesionální tenista Roger Federer má obrovské sociální cítění. V roce 2004 založil svoji nadaci, ve které si dal za cíl pomáhat znevýhodněným dětem v ekonomicky slabých oblastech. V roce 2015 si organizace dala úkol, kteří mnozí považovali za nesplnitelný. O čtyři roky později se stal realitou.  

Priorita je pro něj vzdělávání nemajetných dětí

Federer se zaměřuje především na zlepšení podmínek dětí ke vzdělávání po celém světě, a to zejména v oblastech, které bojují s chudobou, hladomorem a zajištěním základních hygienických podmínek. Například ve státě Malawi v jižní Africe se Federer podílel na založení již 50 školských zařízení, a to je úctyhodné číslo.

Miliardář se srdcem na dlani

Celkem se nadaci v roce 2019 podařilo zajistit vzdělávání a dostatek potravin milionu dětí! Ačkoliv se tento cíl zpočátku zdál nesplnitelný, Roger šel stejně jako ve sportu tvrdě za svým a svou houževností a pílí přispěl ke zlepšení životních podmínek afrických dětí. Federer má z čeho brát a rozhodně není na peníze skoupý. V roce 2013 byl magazínem Forbes označen společně s Tigerem Woodsem za nejvýdělečnějšího sportovce roku, protože jejich zisky dosáhly 46 milionů dolarů (v přepočtu 1 miliarda korun).

Úspěšný ve sportu i v osobním životě

Roger Federer ukončil svoji profesionální kariéru 24. září 2022. Je považován za jednoho z nejúspěšnějších tenistů všech dob. Je držitelem dvou olympijských medailí, vyhrál 20 titulů dvouhry Grand Slam, což je nejvíce v historii mužského tenisu. Držel světové prvenství v elitním žebříčku ATP na rekordních 310 týdnů. V soukromém životě je šťastným manželem bývalé profesionální tenistky Mirky Vavrincové a otcem dvou párů dvojčat: dcer Myly Rose a Charlene Riva a synů Lea a Lennyho.

Co si o Rogerově charitativní činnosti myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články