Měj se, uvidíme se v nebi. Psí sourozenci dávají bráchovi dojemné poslední sbohem

Dojemnou fotografii sdílel jeden majitel tří psů na Redditu. Dva z nich se loučí s tím nejstarším, který měl být brzy uspán.

pes spí i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Majitelé domácích mazlíčků by si často přáli, aby je jejich chlupatí přátelé mohli doprovázet po celý život. Bohužel psi ani kočičky nemají vyměřený tak dlouhý čas jako lidé, a tak se málokteré přátelství se zvířetem obejde bez loučení. Tato smutná událost pak nemusí zasáhnout jen samotné pánečky, ale často i ostatní zvířata, která v domácnosti žijí.

Nechtěli, aby se pes trápil

Majitel umírajícího pejska se podělil na sociální síti Reddit o skutečně dojemnou fotografii. Rodina vlastnila hned tři pejsky plemene belgický malinois. Nejstaršímu z nich, Sefovi, už bylo 11 let. Bohužel vážně onemocněl a neměl už šanci na uzdravení. Poslední týdny už jen těžce vstával ze svého pelíšku a rodina se rozhodla jeho utrpení ukončit.

Domluvili se tak s veterinářkou, že pejska přijede uspat k nim domů, aby zemřel v klidném domácím prostředí. Když nastal ten nešťastný den, ostatní dva psi jako by vycítili, že se bude dít něco mimořádného. Celé dopoledne chodili k nemocnému Sefovi a dávali své čumáky dohromady v jasném láskyplném gestu.

Rhonin a Jaina nějak vytušili, že je to naposledy, co se se svým starým kamarádem vidí. Majitelé s ním strávili celé dopoledne a čekali, až přijede veterinář. Sef tak byl obklopený milující rodinou. Všichni mu dávali najevo, jak moc jej milují a jak jim po něm bude smutno. „Miluji tě, Sefe. Byl jsi ten nejlepší kluk, jakého jsem si kdy mohl přát. Nosil bych tě navždy, kdyby to šlo, ale nebylo by to vůči tobě fér,“ napsal Rawtashk k dojemné fotografii, která obletěla internet.

Psi dodnes chodí očichávat jeho místečko

Ta zaznamenala takovou pozornost, že byl majitel psů osloven i médii. Později tak ještě prozradil, že Sef byl zpopelněn a leží vedle jejich prvního pejska. Rhonin a Jaina projevovali po Sefově odchodu ještě dlouho smutek. Stále chodili očichávat místo na sedačce, kde Sef trávil většinu času v posledních týdnech života. Jaina někdy i přes zákaz vyskočí na pohovku a stočí se do klubíčka na místě, kde lehával její zesnulý kamarád.

Our old boy is getting put down today. Somehow our other 2 seem to know, and they’ve been saying goodbye all morning.
byu/Rawtashk inpics

Tento dojemný příběh jasně dokazuje, jak pevná a přátelská pouta si mezi sebou mohou vytvářet i zvířata. Že i ona mohou hluboce truchlit, když jim ze života zmizí jejich parťák, na kterého byla zvyklá. Rawtashk byl překvapen, jakou pozornost tato fotografie vzbudila, a využil ji také k tomu, aby rozšířil povědomí o záchranné organizaci, která zajišťuje po celých Spojených státech adopce psů tohoto plemene.

Jak se vám líbí tato dojemná fotografie?

Zdroj: CeasarsWay
Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články