Psa z Olomouce střelili do hlavy a poté zakopali zaživa. Toto je jeho neuvěřitelný příběh

Když se bestiálně týrané zvíře ocitlo v péči veterinářů, sotva se drželo na nohou a krvácelo z očí. Ukázalo se, že má na několika místech na hlavě střelná poranění.

Hlava psa, který spí na zemi i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Otřesný případ týraní, který nahání husí kůži, se odehrál na Olomoucku. Někdo opakovaně postřelil do hlavy psa vzduchovkou a pak ho zaživa pohřbil. Vyděšenému zvířeti se ale jako zázrakem podařilo ze spárů smrti vyváznout. Zuboženého zakrváceného chlupáče totiž našel náhodný kolemjdoucí, který přivolal pomoc. Ošklivě zraněný pes skončil v rukou brněnských veterinářů.

Podle ochránců byl týraný delší dobu

Na zoufalé zvíře narazil muž během procházky v Libině na Šumpersku. Chlupáč byl celý od bláta a krve. „Je to doslova děsivá a zároveň velmi emotivní záležitost, protože pejskovi se podařilo vyhrabat se z vlastního hrobu. Krvácel na několika místech, na hlavě měl střelná poranění a na krku podlitiny. Zřejmě jej někdo uvázal ke stromu a z bezprostřední blízkosti na něj střílel ze vzduchovky,“ řekla Deníku předsedkyně spolku Unie práv zvířat Diana Šlechtová.

Týraný pitbull Oliver nevěřil, že ho někdo chce hladit. Ani zkušená záchranářka ještě neviděla takto zanedbaného psa

Právě záchranáři z olomoucké pobočky spolku na místo děsivého nálezu přijeli a odvezli vyhublého a zraněného pejska na veterinární vyšetření. Už na první pohled jim bylo jasné, že byl týraný dlouhodobě. „Že byl týraný i v minulosti, je zřejmé také z toho, že by s ohledem na rasu měl mít okolo pětačtyřiceti kilogramů a má o sedmnáct kilo méně,“ vysvětlila Šlechtová.

Hlavu i tlamu měl pejsek rozstřílenou

Zrůdnost bestiálního činu se odhalila na veterinární klinice v plné nahotě. Pejskovi, který dostal jméno Benny, tekla krev i z očí. Byl tak vysílený, že se sotva postavil. Pes byl celý od krve a kompletně obalený blátem. Při vyšetření se zjistilo, že má hlavu i tlamu doslova prostřílenou diabolkami. Je podvyživený a má záněty v očích, uších i na tlapkách,“ popsala zranění Magdaléna Huserová z olomoucké Unie práv zvířat.

Naštěstí je chlupáč z nejhoršího venku a pomalu se na klinice zotavuje. Existuje šance, že brzy bude moci být propuštěný do domácího ošetření. Ochránci zvířat případ ohlásili policii, která podezření z týrání už vyšetřuje. Okolnosti už prověřují kriminalisté ze Šumperka, čekáme také na zpracování lékařských zpráv z veterinárních klinik,“ prozradila serveru Extra policejní mluvčí Tereza Neubauerová. Z čipu se zjistilo, že se Benny narodil v roce 2019 a jeho majitelka je závislá na drogách.

BENNY – KONEČNĚ DOBRÁ ZPRÁVA ❤️🙏 Benny včera pookřál. Poznal svůj nový prostor a už zjistil, že má v blízkosti…

Zveřejnil(a) Běhejme a pomáhejme útulkům dne Čtvrtek 8. února 2024

Jaké tresty by měly padat za podobné případy týrání zvířat?

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články