Princezna Diana nebyla tak svatá, jak vypadala. Svou lží si chtěla vybojovat lepší podmínky

Princezna Diana záměrně lhala, aby dosáhla svého. Její vlastnoručně psaný dokument dokazuje, že nebyla tak čestná, jak si všichni myslí.

princezna Diana i Zdroj fotografie: John Mathew Smith / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Před nedávnem vyšly na povrch důkazy o tom, že princezna Diana nebyla úplně tak čestná, jak si o ní všichni mysleli. Lží a podvodem, který udělala, chtěla dosáhnout svého, a vydobýt si tak lepší podmínky. Zároveň získat šanci dostat práci, o kterou se ucházela. Papír, který její podvod dokazuje, jde nyní do aukce, kde se předpokládá, že se vydraží za skutečně vysokou částku.

Záměrně uvedla špatný rok narození

Když se mladá Diana přestěhovala do Londýna, psal se rok 1979. Jen krátce poté vyplnila žádost o zaměstnání, o nějž se ucházela přes společnost Solve Your Problem Ltd. Ta byla pracovní agenturou, jež dodávala zaměstnance do bohatých rodin, většinou na pozice chůvy a pečovatelky o děti a domácnost. Společnost pracovníky vždy pečlivě prověřovala.

Diana však do žádosti záměrně vyplnila špatný rok svého narození. Místo 1961 uvedla rok 1960, aby se tak učinila starší. V té době jí totiž bylo pouhých 17 let, ona však pro získání zaměstnání potřebovala věk minimálně 18 let. Vědomě tak lhala, aby dosáhla svého a mohla pracovat jako chůva. Nyní se tento dokument dostal na veřejnost a bude uveden do prodeje v Auctioneum Ltd v Bristolu, kde se jeho cena odhaduje dle vyjádření webu TN na minimálně 5000 liber, tedy v přepočtu okolo 147 000 Kč.

Dokument má obrovskou historickou hodnotu

Dokument je brán jako obrovský kus historie, jelikož je právě z doby, kdy se Diana Spencerová snaží najít svou životní cestu a uchází se o své první zaměstnání. „Je to tak lidské, tak skutečné, tak normální,“ cituje slova aukčního Andrewa Stoweho deník DailyMail. V žádosti je poté připsán komentář agenturního pracovníka, který vyzdvihl Dianiny dovednosti, především vaření, domácí práce a péči o zvířata. Nachází se tam také doporučení a kontakt na její rodinné příslušníky, kterým do té doby hlídala děti.

Černobílá fotografie princezny Diany iZdroj fotografie: paisleyorg / Creative Commons / CC BY 2.0

Tento dokument je jednou z posledních věcí týkající se Dianina života před tím, než se stala neslavnější ženou světa. Zároveň ukazuje její odhodlání získat práci, přestože byla nucena vědomě lhát o svém věku. Není ale divu, že se daný kus papíru odhaduje na tak vysokou částku. Vždyť princezniny šaty byly vydraženy za více než 25 milionů korun, jak jsme na DámskémDeníku již zmiňovali.

Co si myslíte o jejím podvodu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Zobrazit další články