Příběh huskyho rozplakal i silné povahy. Takhle vypadala jeho cesta za uzdravením poté, co ho znetvořil člověk

Když se zubožené a nemocné zvíře dostalo do rukou záchranářů, bylo ve vážném stavu. Dokonce existovala možnost, že následující hodiny nepřežije.

Pes husky leží mezi napadaným listím i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ke svým domácím mazlíčkům se někteří majitelé chovají neuvěřitelně krutě. Nebýt včasných zásahů ochránců zvířat, týraní a zanedbaní chlupáči by nejspíš skončili mrtví. Podobně jako opuštěný sibiřský husky, jehož život visel na vlásku. Pes byl tak vysílený a nemocný, že nezvládl ani stát na vlastních nohách. Z posledních sil došel na dvůr u jednoho domu a tam zkolaboval.

Záchranáři měli slzy v očích

Vyčerpaného a těžce podvyživeného psa, který se z ničeho nic objevil na jejich zahradě, našli podle serveru Viralomania majitelé domu. Zavolali na pomoc zvířecí ochránce z organizace This Is Houston. Když si záchranáři pro sibiřského huskyho přijeli, naskytl se jim srdceryvný pohled. Nemohli uvěřit, v jak děsivém stavu se chlupáč nachází, a měli slzy na krajíčku.

Stav brutálně týraného huskyho vyděsil i otrlé záchranáře. Nikdy nezapomenou na moment, kdy poprvé „promluvil“

Na první pohled to vypadalo, jako kdyby zoufalý husky na dvůr přišel zemřít. Ležel v bahně mezi harampádím, měl zavřené oči, podivně dýchal, celé tělo pokrývala prašivina. Bylo zjevné, že je pes velmi nemocný a podvyživený. „Byl sotva naživu,“ řekla záchranářka z organizace This Is Huston Laura webu TheDodo. Vzápětí se rozjela rychlá záchranná akce.

Existovala možnost, že nepřežije

Přestože se záchranářka snažila na zuboženého pejska mluvit a chlácholit ho, neměl sílu reagovat. Byl zcela netečný, i když ho naložili do auta, aby ho mohli převézt na veterinární vyšetření. Podle serveru Reshareworthy pro Lauru byla hodinová cesta nejdelší v jejím životě. Vypadalo to, že pejsek, který později dostal jméno Jake, možná vůbec nepřežije. Jiskřičku naděje jí dávalo jen to, že se na chvíli zvíře z posledních sil pokusilo zvednout hlavu.

Když se pes dostal do rukou veterinářů, poskytli mu tu nejlepší péči. Přesto se jeho stav lepšil jen velmi pomalu. Trvalo týden, než mohl otevřít svoje krásné modré oči. Díky přísnému stravovacímu plánu, rehabilitacím a silovému tréninku začal dělat pokroky. Když se uzdravil, našel se pro něj nový láskyplný domov. Dnes je z huskyho krásný, veselý a přátelský pejsek, který si naplno užívá toho, že dostal druhou šanci na život.

Co říkáte tomu, jak dobře se husky zotavil?

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články