Při rekonstrukci domu můžete často objevit skryté poklady

Každý dům má svá zákoutí, kde se dají schovat různé předměty. Při rekonstrukci starších domů, tak můžete narazit na různé poklady a překvapení.
i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Zdědili jste nemovitost nebo vy sami již máte vysloužilý dům? Pak si nejspíš říkáte, že je čas na renovaci. Změna prospěje každému prostoru. Můžete si jej přebudovat, pozměnit dispozici, vylepšit dle svých požadavků. Protože ve chvíli, kdy na místě žijete už pár let zjistíte, co je potřeba doplnit. Rekonstrukce je ideální čas také na odstranění nepoužívaných prvků a nahrazení jich něčím novým. Často opravované konstrukce 

Často se bourají komíny, krby nebo třeba schodiště. Vybudují se zcela nové anebo se jen část nahradí. Záleží, jak moc je konstrukce poškozená. Třeba v případě komínů a krbů se často shazují celé konstrukce a staví se nové. Jsou totiž nevyhovující skrz předpisy, normy, a také materiálově už nevyhovují. Ten může být zvětralý a být ve velmi špatném stavu. 

iZdroj fotografie: Pixabay

To samé povětšinou platí i o schodišti. Jde o velmi namáhanou konstrukci v domě. Pomocí něj se přemisťujete do jednotlivých pater. Používá se denně. Stupně a nášlapné plochy na jednotlivých schodech bývají prohnuté, uvolněné a je třeba je opravit.  

Nečekaný poklad ve schodišti 

Ve chvíli, kdy se pustíte do samotné konstrukce, můžete narazit na řadu skrytých zákoutí, skrýší a úkrytů. Přesně to se stalo Mellise Fahy a jejímu otci, když se dali do bourání. Pod schody objevili úkryt a v něm našli něco, co je dosti překvapilo. Šlo však o příjemné překvapení. Nalezli v něm milostný dopis z roku 1945.  

iZdroj fotografie: Pixabay

Zažloutlé psaní bylo adresováno milenci Rolfu Christoffersenovi, který sloužil u norského námořnictva. A jak je známo, tito muži se domů nevrátili i několik dlouhých měsíců. Napsala jej žena jménem Virginie. Vyznávala se v něm ze své lásky k němu a přirovnávala jej ke slunci. To také ve svém životě potřebujete, je nezbytné. Stejně vroucně a hluboce Virginie milovala Rolfa.  

Hledání majitele dopisu 

Když jej Mellisa objevila, byla upřímně dojatá takovou silnou láskou a rozhodla se, že jej musí předat původnímu majiteli. Není jasné, zda dopis zapadl nebo tam byl ukryt schválně. To už se nedozvíme. Ale lze zjistit je fakt, že Mellisa pomocí sociálních sítí našla Rolfa v Kalifornii. Ten se i se svým synem přihlásil a byl srdečně dojat. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Jeho žena Virginie před 6 lety zemřela a on byl od té doby velmi osamělý a uzavřený do sebe. Dopis mu pomohl vybavit si dávné vzpomínky se svou životní láskou. Dopis byl pro něj jako pohlazení na duši. V podstatě by se dal chápat jako vzkaz ze záhrobí od ženy, která mu tak připomíná, že i po smrti jej stále miluje.  

54 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 504 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Jak správně vařit vejce na všechny jednotlivé způsoby tak, aby byla pokaždé naprosto famózní
Události247.cz
Národní rozpočtová rada hovoří o možné potřebě zvýšit daně
JakZdravě.cz
Nové mutace koronaviru a co je opravdu nezbytné o nich vědět
VědaŽivě.cz
Mozek jako součást těla zná každý z nás. Co ale bylo podnětem k jeho rozvoji, skoro nikdo neví