Neohroženě zachránil cizího 8letého chlapce, který se topil v ledové vodě. Nyní ho všichni opěvují jako hrdinu

Při procházce s manželkou se muž ve středním věku vrhl na pomoc topícímu se chlapci do ledové vody. Jaké následky jej čekají si však vůbec neuvědomil.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V jedno nedělní odpoledne se Jacob Opheim s manželkou vydali na procházku k moři. Oba v jednom okamžiku na hladině spatřili topící se dítě. Jacob skočil do vody, aby 8letému chlapci pomohl. Dítě zachránil, sám ale přišel o život. K tragickému incidentu došlo v Karmøy v Rogalandu, což je rozlehlá norská obec. Jacob byl po vytažení z vody v bezvědomí, později bylo potvrzeno jeho úmrtí.

Památeční průvod s pochodněmi

Následně byl převezen do univerzitní nemocnice v Haukelandu, ale brzy byl označen za mrtvého, uvedl policejní obvod South-West v tiskové zprávě v půlce týdne. Je oslavován jako hrdina. Podle místních novin Skudenesnytt se v průvodu s pochodněmi na památku Jacoba Opheima objevilo několik stovek lidí. Průvod s pochodněmi vyšel na molo, kde k incidentu došlo, byly zde položeny památeční květiny.

Všechny záchranné složky byly na místě, v uniformách a s modrými světly na vozidlech záchranné služby, aby projevily svou podporu. Mnozí chválí hrdinství Jacoba, muže, který obětoval svůj život pro druhého. Nebe má nového anděla, dnes musel odejít náš drahý bratr Jacob Opheim. Tělo bohužel nevydrželo nápor hrdinského činu k záchraně života. Budeš mi tak neuvěřitelně chybět, odpočívej v pokoji,“ píše Jacobův bratr na Facebooku.

Sám byl členem Červeného kříže

Manželka také psala o tom, co se stalo. Svého manžela chválí jako hrdinu. „Jacob vyběhl na molo, aby zachránil chlapce, který skončil v moři. Neváhal riskovat pro druhého. Obětoval svůj život pro záchranu malého dítěte. Je to superhrdina,“ píše. Není známo, jak 8letý chlapec v moři skončil. Při pádu do vody si prý hrál na molu s dalšími dvěma hochy. Ti poté pravděpodobně utekli.

iZdroj fotografie: Pexels

Celý incident se udál v přístavu Sandve. Jako první se pokusila Jacoba zachránit skupina surfařů. Zesnulý muž byl členem organizace Červený kříž, což dává jeho hrdinskému činu ještě větší váhu. Jacobova manželka se bude muset se svou ztrátou postupně vyrovnat. Obyvatel obce navždy vstoupí do historie jako hrdina záchranář. Nejvděčnější by mu však měl být zmíněný chlapec.

Jaké další hrdiny podobného charakteru znáte?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vzala roli balicího papíru a začala ho lepit na podlahu v pokoji jejího syna. Maminka na mateřské tak ušetřila nejmíň 10 tisíc
Události247.cz
Události247.cz
Drahota nedopadá na každého: Politici si zase přidávají platy. Zaplatí jim je už tradičně daňoví poplatníci
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Slavná bramborová dieta, ze které šílí celý svět. Už za 3 dny jsou vidět výsledky, její princip je snadný
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko používá rojící se munici Shahed 136. Navzdory nízkým nákladům je sebevražedný dron extrémně propracovaný