Představení na veřejném klavíru u metra

Co se stane, pokud někdo přijde se zajímavým nápadem dostat hudbu mezi lidi? Díky známé společnosti vyrábějící nástroje třeba možnost ozvučit netradiční místa.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Již v roce 2017 spojily své síly společnosti Yamaha a Transport for London, aby přišly s projektem #Platform88. Hlavní myšlenka této spolupráce vychází ze dvou faktů. Jedním z nich je ten, že v Londýně je metro jedním z nejvyužívanějších způsobů přepravy. Druhým je ta skutečnost, že hudba se stala denním chlebem všech cestujících. #Platform88 však přináší hudbu do londýnského metra trochu jiným způsobem. Třešničkou na dortu je skutečnost, že po skončení tohoto projektu budou piana známé značky věnována charitě.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Poslouchejme i na jiných než běžných místech

Uslyšíme se na nástupišti 88

Název celého projektu v sobě snoubí slovo platform (česky nástupiště), zastupujícího místo konání, metro, a číslovku 88, která značí počet kláves na standardním pianu. Samotnou pointou tohoto projektu jsou tři piana Yamaha, přemisťovaná mezi stanicemi metra.

Na tyto pak mohou cestující zahrát, projevit tak svůj talent a zároveň potěšit kolemjdoucí. Po skončení projektu bude jeden hudební nástroj vydražen a dva darovány. Výtěžek z vydraženého kusu poputuje do charitativní organizace Railway Children, podporující sirotky v ulicích Velké Británie. Darované kusy budou předány London Music Fund a Music for All, které umístí do škol či darují mladému talentovanému umělci.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Možnost, jak poznat i méně známé umělce

Umělci známí i neznámí

Prvním umístěným pianem byl kus na stanici Tottenham Court Road, kde jej uvedl svým vystoupením skladatel a multiinstrumentalista Tokio Myers. Pianista Jools Holland potěšil posluchače při umisťování druhého kousku, na Canary Wharf. Po Britům známých tvářích si na piana budou moci zahrát kolemjdoucí amatérští umělci.

Mezi ně patří i britský důchodce, kterému se povedl opravdu povedený kousek. Tento postarší pán uposlechl výzvu projektu a přímo na stanici metra těšil kolemjdoucí svou jazzovou melodií. Po chvilce se k muži přidal další hudebník a společně předvedli cestujícím obdivuhodný výkon. Překvapením pro neznalé se stal na závěr fakt, že druhým hudebníkem byl profesionální pianista Brendan Kavanagh.

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články