Cestou do minulosti 70. a 80. let, éry inovací a pulzující doby, ožívají vzpomínky na ikonické relikvie – nezničitelný telefon Nokia, pager jako symbol postavení a vytáčecí telefon jako zážitek, který vytvářel kouzlo v každém hovoru.
Období 70. a 80. let představovalo éru pozoruhodných inovací a pulzující doby. Za kormidlem stál Richard Nixon a naše večery byly rozjasněny groovy rytmy z jukeboxů. Ford byl nezpochybnitelným autem na silnicích. Nedělní večery byly věnovány rodině, kdy jsme se shromažďovali u televize a ponořili se do nejnovější epizody oblíbeného pořadu.
Telefony, úložné disky nebo pagery
Pokud se ponoříme do této éry, objevíme relikvie minulosti, artefakty, které byly tehdy vrcholem módy a teď zmizely v zapomnění. Telefon Nokia, známý svou téměř nezničitelností, ukrýval ikonickou hru Snake, která pro mnohé představovala únik a neopakovatelnou radost.
A co vytáčené připojení k internetu? Diskety, dříve než přišly USB a cloudová úložiště, byly záchranným lanem pro ukládání dat, avšak jejich kouzlo nebylo jen v této funkci.
Pagery neboli „pípáky“ byly symbolem postavení a být viděn s nimi na konci 80. let bylo považováno za normu. Fotoaparáty vyžadovaly filmy, které se po použití staly mini úložnými boxy. A pak tu byl vytáčecí telefon – nejen prostředek komunikace, ale skutečný zážitek.
Hudba a stará auta
S hudbou se měnily i její nosiče. Cesta od poslouchání rádia a pečlivého nahrávání oblíbených skladeb na kazety po používání discmana nebo walkmana byla nezapomenutelná. A vzpomínky na auta s manuálními klikami na oknech, zámky dveří a popelníky vždy přinášejí radostné vzpomínky na dlouhé cesty a hry dětí s autem.
Ať už opustíme automobily, nebo půvab zpětného projektoru v učebnách, který poskytoval poutavé lekce, nostalgii, již tato doba vyvolává, nelze dosáhnout moderními vynálezy. Video níže perfektně zachycuje tuto zlatou éru, způsobující v nás milion vzpomínek a možná i slzu radosti při vzpomínkách.