Lékaři mu dávali jen 10% šanci na přežití. Dnes je z něj čtyřletý matematický génius!

Narodil se předčasně, podle lékařů měl nulové šance na přežití, ale zabojoval a dnes všem vyráží dech. Jde totiž o velmi talentovaného chlapečka.

Novorozené miminko i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jamie Mohr je čtyřletý chlapec, který se narodil předčasně a byl ohrožen na životě. Dokonce takovým způsobem, že mu lékaři nedávali téměř žádné šance na přežití. Díky svému silnému charakteru ale překonal tuto překážku a dnes je to malý génius, který všem vyráží dech. Na předčasně narozené děti se nevztahují obvyklé vývojové milníky. Předčasně narozené miminko v prvních týdnech nebo měsících po porodu přirozeně čelí určitým rizikům. To však nebyl problém tohoto bojovníka.

Nikdo to nečekal

Pro Lorraine bylo obrovským šokem, když se její dítě narodilo předčasně. V hlavě se jí promítaly nejrůznější děsivé scénáře a měla o svého novorozeného syna obrovský strach. Jak se ale nakonec ukázalo, Jamie byl skutečný hrdina, který nejenže se po narození dokázal poprat s nepříjemnostmi a ukázat, že o svůj život bude bojovat, ale hlavně je to opravdový génius. Jeho matka, Lorraine, si u něj poprvé všimla mimořádné bystrosti těsně před jeho druhými narozeninami. Jamie je schopen počítat jako matematik, a to v šesti jazycích, přičemž je v počítání mistr. 

V šoku jsou i učitelky

Lékaři zjistili, že má hyperlexii, což znamená, že má schopnost číst velmi brzy, bez potřeby jakékoli pomoci. Tuto schopnost má vrozenou a hyperlektici obvykle projevují velmi intenzivní zájem až fascinaci písmeny a čísly. Jamie je úplný samouk a má obrovský potenciál. Jeho matka je z něj naprosto nadšená a ve školce je nejchytřejším dítětem, které svými vědomostmi a schopnosti vyráží dech naprosto všem zaměstnancům, ale také dětem, jež v jeho věku neumí to, co on.

Talentovaný chlapec iZdroj fotografie: Depositphotos

Má velké sny

Nyní se Jamie chystá nastoupit na základní školu, kde pro něj zřídí speciální učební osnovy, aby mohl rozvíjet své nadání a dosáhnout svého plného potenciálu. „Je úplný samouk, ale když teď znám jeho schopnosti, povzbuzuji ho a podporuji ho. V počítání rovnic se vyrovná většině 10letých dětí, a nyní umí dokonce řešit zlomky a procenta. Ještě letos má nastoupit na základní školu, kde pro něj zřídí speciální samostatné učební osnovy,“ okomentovala slovy matka svého šikovného synka.

Co na tohoto talentovaného chlapce říkáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články