Poznejte do 5 vteřin, který znak nepatří mezi ostatní

Říkají vám ostatní, že máte ostrý zrak? Vyzkoušejte svůj postřeh v našem testu: úkolem je najít do pěti vteřin mezi znaky jeden, který se liší od ostatních.

                   

Různé druhy optických klamů a vizuálních testů pomáhají nejen k ukrácení dlouhé chvíle, ale fungují také jako zábavná forma cvičení postřehu, soustředění, trpělivosti a v neposlední řadě také mozku a očí. Stejně jako při luštění křížovek nebo sudoku pomáhá aktivace mozkových buněk během řešení optických testů zlepšování vaší paměti. Procvičte si mozkové závity a udělejte něco pro svoje zdraví!

Obrázky působí bezchybně, ale podívejte se pozorněji

Nikdo nechce čelit skutečnosti, že se vlivem stárnutí mozek stále více se zhoršuje a zpomaluje. Je běžné, že postupem času lidé zapomínají věci, které si kdysi poměrně snadno zapamatovali, během rozhovoru ztrácí koncentraci a neví, kde leží klíčky od jejich aut nebo bytů. Když se vlivem výzkumů prokázalo, že vybarvování obrázků, hraní online her a jiné druhy mentální stimulace mohou pomoci odvrátit mentální úpadek a zlepšit schopnost myslet, učit se a pamatovat si, svitla naděje, že lze udržet mozek v dobré kondici i v pokročilém věku.

i
i
i
i

Pokud si chcete procvičit svoje pozorovací schopnosti a postřeh právě teď, podívejte se na následujících 15 obrázků. Každý z nich zdánlivě obsahuje 200 naprosto totožných písmen nebo číslic. Ve skutečnosti je však na každém obrázku jeden znak, který se mezi ostatní nehodí. Pokuste se ho co nejrychleji najít. Zábavnou formou si tak procvičíte svůj mozek, což je skvělá prevence proti vzniku Alzheimerovy choroby a dalších nepříjemných nemocí spojených se stárnutím a ztrátou paměti.

i
i
i
i
i
i
i
i
i
i
i

Rychlý postřeh se dá natrénovat, stačí chtít

Našli jste všechny odlišné znaky na všech obrázcích? Pokud ano, nezbývá než vám pogratulovat. Jestliže se vám nepodařilo daný úkol splnit do pěti vteřin (nebo dokonce vůbec), nezoufejte. Trénink dělá mistra: dejte si chvíli pauzu a nechte oči i hlavu odpočinout, poté si vyzkoušejte ještě několik podobných testů a příště budete určitě úspěšnější.

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články