Zničehonic požádal starou a nemohoucí babičku o chvilku jejího času. Tato chvíle by měla inspirovat všechna vnoučata na světě

Jarryd Stoneman, muž z Nového Zélandu, požádal svou nemocnou babičku o chvilku jejího času. Vzniklo dojemné video, které by mělo inspirovat ostatní.

Stará paní i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tohle je dojemný příběh muže, který nadevše miluje svou babičku. Už od doby, co byl malý, se o Jarryda Stonemana starala každý den a předala mu všechnu svou životní moudrost. Teď je Kate už 93 let a trpí Alzheimerovou chorobou. Její vnuk se jí rozhodl vrátit všechnu péči a lásku, které mu dala, a nyní se o ni stará.

Tráví s ní mnoho času

Každé ráno začíná tak, že Jarryd své babičce Kate nachystá snídani a poté naladí rádio na její oblíbenou stanici. Hudba je totiž něco, co ji vždy uklidní. Bydlí v dvougeneračním domě, ale pravdou je, že stará paní vzhledem ke své nemoci není soběstačná, a tak u ní Jarryd tráví mnoho času. S péčí pomáhají také odbornice z odlehčovací služby.

Miluje hudbu

Vzhledem k tomu, jak má jeho babička ráda muziku, dostal nedávno Jarryd nápad. Po snídani se k babičce otočil a zeptal se jí, jestli mu věnuje chvilku času. Z rádia pustil píseň zpěváka Lucase Grahama s názvem 7 years, a o chvilku později poprosil babičku, aby si s ním zatancovala. Celý tento okamžik si na památku nahrával na mobilní telefon.

Vzniklo krásné video

Jelikož Kate už špatně chodí a musí používat chodítko, rozhodl se ji Jarryd podpírat. Už po pár vteřinách bylo jasné, že babička je nadšená a tanec se jí moc líbí. Na tváři se jí rozlije spokojený úsměv a několikrát Jarryda obejme. Přestože už kvůli své nemoci nedokáže vnímat vše, je jasné, že láska k hudbě a možná také vzpomínky na její mladá léta jí stále dělají radost.

Podělil se o něj s ostatními

Jarryd Stoneman se krátce poté rozhodl video sdílet, aby inspiroval ostatní vnoučata. Podle něj si lidé často neuvědomují, jak mohou zdánlivě banální okamžiky a drobnosti zlepšit jejich prarodičům den. A to i tehdy, kdy nejsou zcela zdraví. Své vnuky a vnučky milují a s láskou s nimi vždy trávili čas, proto je hezké jim to tímto způsobem vracet.

Co říkáte na toto video?

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Zobrazit další články