Porouchalo se jí auto, pak se objevili strážní andělé. Mladíci ji tlačili po silnici dlouhé kilometry

Skupina teenagerů bez váhání pomohla ženě, které se porouchalo auto. To tlačili dlouhých osm kilometrů až k ní před dům.

Žena za volantem i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V dnešní době vlastní téměř každá rodina minimálně jeden automobil či motorku. Svět je čím dál víc zaplavován auty, především jejich výfukovými plyny. To se nyní snaží vyřešit výrobci elektromobilů, které jsou na cestách vídány stále častěji. Majitelé vozidel musí mít zřízeno povinné ručení, avšak jen část z nich si platí také havarijní pojištění, kde si připlácí odtahovou službu v případě, že by měli na cestě potíže. Pokud se automobil porouchá a vlastník nemá možnost odtahové služby, je pouze na něm, jak situaci vyřeší.

Muži si při poruše auta vědí rady více než ženy

Když se za jízdy porouchá vozidlo, je třeba ho odstavit ke krajnici a zavolat pomoc. Většina mužů si v takové situaci poradí sama, ať už v případě defektu či jiné ne tolik závažné poruchy. Ženy jsou na tom však podstatně hůře. Přestože třeba autům rozumí, přece jen si ho neumí opravit tak jako pánská část populace. A tak jim nezbývá nic jiného než čekat na to, že u nich zastaví někdo, kdo jim pomůže.

Stejně na tom byla i žena, která byla nucena zastavit v noci na kraji silnice, protože se jí začalo kouřit z auta. To si koupila teprve šest týdnů před tímto incidentem. Jelikož za něj dala veškeré úspory, nemohla si už dovolit zaplatit příplatek za odtahovou službu. Bála se, ale přesto doufala, že se nic špatného nestane. Její přání však bohužel nebylo vyslyšeno, a ona tak zůstala v noci sama trčet na silnici. Auta kolem ní projížděla, ale nikdo nezastavil, aby jí pomohl. Byla velmi zoufalá a nevěděla, co dělat, protože auto tam nemohla nechat jen tak stát.

Chlapci tlačili automobil dlouhých 8 km

Po chvíli viděla, jak se k ní z dálky blíží tři postavy. Měla strach, aby to nebyli zloději, nebo někdo, kdo jí chce ublížit. Avšak opak byl pravdou, ve skutečnosti se ukázalo, že to byli její strážní andělé. Tito tři mladíci viděli v dálce kouřící auto, a tak neváhali ani chvíli a šli zjistit, co se stalo a zda někdo nepotřebuje jejich pomoc. Když přišli na místo a uviděli zoufalou plačící ženu, věděli, že jsou na správném místě. Vyslechli si její příběh a rozhodli se jí za každou cenu pomoci.

„Jste připraveni se zapotit, kamarádi?“ zeptal se jeden z teenagerů. Když ostatní přikývli, všichni se opřeli o auto a začali ho tlačit. Přestože věděli, že je čeká dlouhá osmikilometrová cesta k ženě domů, neváhali ani chvíli. Nechtěli tuto nebohou dámu zklamat. Po chvíli se k nim přidal muž projíždějící kolem nich, ten je pomalu následoval se zapnutými blinkry, aby nedošlo k nějaké nehodě. „Vždy jsme byli vychováváni k pomoci, bez ohledu na situaci. Na světě je tolik negativity, že lidé chtějí a potřebují něco pozitivního,“ prozradil jeden z chlapců.

Jak byste se na jejich místě zachovali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Zobrazit další články