Policista pomohl neznámému bezdomovci

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Dvě ženy se staly svědkyněmi činu, který se jen tak nevidí. Během polední přestávky viděly z okna sedět u lampy bezdomovce. Na ulici ale zanedlouho zastavilo policejní auto. Policista nevěděl, že ho pozorují dvě ženy, které všechno dokumentovaly.

Policista ukázal lidskou stránku, která se moc nevidí

Policista přišel až k bezdomovci, posadil se vedle něj, vytáhl oběd a podal mu ho. Jedna z žen, která ho pozorovala, ho vyfotila a poté napsala do příspěvku, že bezdomovec nemá jen hlad, ale také ho trápí samota. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Strážníci ve službě

Představte si, že sedíte na kraji silnice a do batohu se z jakéhokoli důvodu vejde vše, co vlastníte. Venku jsou 2 stupně, jste osamělí a hladoví. Skloníte hlavu, abyste se pokusili zapomenout na řev hladu, který se ozýval ve vaší mysli. Pak uslyšíte zvuk zastaveného motoru. Vzhlédnete a uvidíte, jak k vám kráčí uniformovaný policista. Vaše mysl se třese a myslí na všechno, co byste mohli dělat špatně. Najednou si tento policista sedne, vytáhne oběd a zbaví vás nejen hladu, ale i osamělosti.

iPolicista poklekl k bezdomovci

To je přesně to, čeho jsme s kolegyní byly dnes na naší obědové přestávce svědky. Neznám tohoto bezdomovce ani tohoto policistu, ale vím, že dnes udělali rozdíl. Rozdíl ve způsobu, jakým myslím, a doufejme, že rozdíl ve způsobu, jakým si myslíte také. Vždy jsem podporovala práci policistů, ale něco na tomto strážníkovi se mě opravdu dotklo. To je stránka vymáhání práva, kterou nikdo nevidí. Sociální média ukazují tragédii a skrývají svědectví.

Ze všech problémů v dnešním světě příliš často zapomínáme na jednu důležitou věc: že jsme všichni jen lidé. Nejsme černí ani bílí, bohatí nebo chudí, jsme jen lidé. Každý si zaslouží lásku a úctu. Každý si zaslouží cítit se důležitý.

iZdroj obrázku: PxHere
Láska a štěstí

Naše přesvědčení nebo názory by neměly mít vliv na to, jak zacházíme s ostatními lidmi. Všichni se navzájem potřebujeme a je na čase, abychom zvedli naše já a začali se chovat tak.

Všechny vás prosím, sdílejte příběh tohoto strážníka, aby obletěl celou republiku. Každý by měl vidět jeho pravou, hodnou stránku a lásku ve světě plném nenávisti.

Naše vlastního názory a situaci by neměly mít vliv na našem chování k druhým lidem. Každý si zaslouží cítit se důležitý. Policista laskavost naštěstí nezůstala bez povšimnutí a na sociálních sítích se o něm lidé brzy dozvěděli. 

Někdo se na ulici dostane sám, někdo s pomocí cizího

Důležité pro ty, kteří se dostanou na ulici, je snažit se se z ní zase rychle dostat. To ale musí člověk chtít sám. Není nic příjemného přijít o práci, a následně například o manželku a o střechu nad hlavou. V každém městě najdete alespoň jednoho člověk, která se na ulici ocitl. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com

V České republice je kolem 70 000 lidí bez domova. Některých se podaří během pár let znovu práci najít a zaplatit si kvalitní bydlení, posléze si najdou i lásku a mají děti. Pro takové lidí jsou například v Praze kontaktní centra zaměřená na lidí bez domova. Mohou využívat služeb Armády spásy a centra Naděje. Někomu může pomoci jen touha chtít se vrátit do normálního života. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články