Mají pomáhat a chránit, toto se však policistům šeredně nepovedlo. Po dopravní nehodě je chlapec v kritickém stavu

Policista srazil jedenáctiletého chlapce, který přecházel silnici. Ten je nyní v kritickém stavu v nemocnici.

Policejní auto i Zdroj fotografie: iStock
                   

Téměř každé malé dítě má sen, že se stane policistou či hasičem. Jedná se o velmi prestižní zaměstnání a tito muži v uniformách jsou velikým lákadlem nejen pro ně, ale také pro jejich maminky. Málokdo si však uvědomuje, jak moc je tato práce psychicky i fyzicky náročná a že není vhodná pro každého. Opravdu jen skuteční hrdinové mohou toto těžké zaměstnání vykonávat.

Chlapcovo bezvládné tělo leželo na silnici

Policisté mají lidi ochraňovat a pomáhat jim v situacích, na které sami nestačí. Ať už se jedná o dopadení zločince či vyřešení hádky nebo rvačky, ve většině případů musí policejní důstojníci nasadit veškeré své síly a mnohdy i použít hmaty a chvaty, aby útočníky či padouchy zpacifikovali. Jsou zde především proto, aby se lidé mohli cítit v bezpečí a měli jistotu, že jim pomohou v nesnázích. Nedávno se však bohužel stala nehoda, při níž bylo zraněno malé dítě.

Příslušník policie dostal ve večerních hodinách hlášení, aby se okamžitě dostavil na určité místo, kde je ho potřeba. Vydal se tedy na cestu a řítil se velkou rychlostí. Zapnul výstražná světla a majáky, když v tu chvíli se odehrálo něco strašného. Na ulici srazil teprve jedenáctiletého chlapce, kterého nabral na čelní sklo a poté bylo jeho bezvládné tělo odmrštěno na zem.

Chlapec je stále v kritickém stavu

Policista okamžitě zastavil a poskytl zraněnému první pomoc, zároveň přivolal posily a záchrannou službu. Chlapce uvedl do stabilizované polohy a čekal na své kolegy. Během chvíle se na místo seběhli lidé, aby se podívali, co se stalo. Klouček byl převezen do nemocnice ve velmi vážném a kritickém stavu. Tam se ho podařilo stabilizovat, ale stále je v ohrožení života.

Policie České republiky iZdroj fotografie: iStock

Příslušné orgány nyní celý incident vyšetřují a mluvčí policie uvedla, jak moc je celá situace mrzí, a posílají rodině zraněného mnoho sil. Policista, který chlapce srazil, se k nehodě zatím nijak nevyjádřil, vyšetřování je na samém začátku. Policie prosí svědky a majitele kamer, jež by mohly být na místě umístěny, aby poskytli svou výpověď a možné záznamy, které by jim při objasnění události pomohly.

Co si o tomto incidentu myslíte?

Zdroj: NewsSky
Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články