Už se stmívalo, když policista konečně nalezl pohřešovanou holčičku. Její reakce stojí za zhlédnutí

Mladý policista nikdy nezapomene na to, jak našel teprve dvouletou pohřešovanou holčičku. V takovýchto případech rozhoduje čas. Může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí.

medvídek na zemi i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V našem městě se nedávno ztratil malý chlapeček. Jistě si umíte představit, co se děje, pokud k něčemu takovému dojde. Všichni jsou hned na nohou, zpráva se rychle šíří a je třeba okamžitě zahájit pátrání. Ve většině případů se zatoulané dítě rychle najde. Stejně jako onen chlapeček. Když však začnou ubíhat hodiny a po dítěti není ani stopa, zvyšuje se riziko, že dítě je ohrožené na životě. Když se je pak podaří najít živé a zdravé, je to zážitek, na který dlouho nezapomenete.

Dvouletá holčička nebyla nikde k nalezení

Vše začalo zoufalým telefonátem rodičů na tísňovou linku stanice šerifa v South Bristol v americkém Ontariu. Jejich dvouletá holčička zmizela a oni ji nemohli nikde najít. Bylo jasné, že je potřeba vyhlásit okamžitou pohotovost a že rozhodně nemají času nazbyt. Policisté tak zahájili pátrání v blízkosti bydliště malé holčičky.

Obcházeli všechny sousedy a prohledávali blízké okolí. Nic však nevedlo k jejímu nalezení. Hodiny ubíhaly a začalo se stmívat. Pokud holčička není schovaná v nějakém domě, ale zůstává někde venku, brzy ji začne ohrožovat snižující se teplota. Policisté věděli, že se musí rozhodnout a rozšířit oblast pátrání. Dva z policistů se rozhodli prohledat rozlehlý kopec, který se nacházel za domem pohřešované dívky.

Nikdo nepředpokládal, že sem by se malé dítě vydalo, ale jak se nakonec ukázalo, byla to trefa do černého. V terénu však byla řada nástrah, které se malému dítěti mohly stát osudné. Byl tu potok, různé ohrady, křoviska a propadliny. To dělalo policistům starosti. Holčička v takovém terénu mohla snadno spadnout do nějaké rokle nebo do vody.

malá holčička iZdroj fotografie: Freepik

Spadl mu kámen ze srdce, když ji uviděl

Postupovali systematicky na vrchol kopce, když ji jeden z policistů zahlédl. „Ležela na břiše na velkém kameni. Utíkal jsem k ní, jak nejrychleji jsem mohl. Viděl jsem, jak pohnula rukou, a věděl jsem, že je živá. Spadl mi kámen ze srdce. Když jsem k ní přiběhl, skočila mi do náruče a nechtěla se pustit,“ vylíčil okamžiky úlevy policista Brian Hotchkiss v reportáži pro televizi News 8 WROC.

Situace totiž vypadala dramaticky, do západu slunce zbývalo necelých 30 minut a vylézt na kopec jim trvalo téměř hodinu. Přestávali tak doufat, že se jim podaří děvčátko najít. „To, jak se otočila a podívala se na mě, zvedla ruce do vzduchu, to je něco, na co nikdy nezapomenu,“ dodal ještě Hotchkiss k tomuto příběhu se šťastným koncem.

policista iZdroj fotografie: Depositphotos

Holčička se třásla zimou a druhý policista ji tak zabalil do své uniformy. Jakmile slezli z kopce, byla převezena na pozorování do nemocnice. Naštěstí lékaři potvrdili, že je zdravá, a dobrodružství tak alespoň na její fyzické stránce nezanechalo žádné následky.

Jak mi bylo řečeno, když k podobné události došlo v našem městě, v případě zmizení dítěte vždy rozhoduje čas. Policie ČR tedy radí, aby rodiče s nahlášením pohřešovaného dítěte příliš neotáleli. Obzvlášť pokud se ztratilo v noci nebo se jedná o malé dítě jako v tomto případě. Většinu dětí se naštěstí podaří vypátrat, stejně jako v případě zmizení autistického chlapečka, o kterém jsme před nedávnem na Dámském Deníku také psali.

Proč myslíte, že se holčička vydala tak daleko od domova?

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články